خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/20 12:22:20
سرویس فرهنگی
زارع اظهارکرد:

خصوصی‌سازی تنها راه برون رفت از مشکلات سرخآبی‌ها/ بستر عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس فراهم شود

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس اعتقاد دارد راه رفع مشکلات و دغدغه‌های کنونی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، واگذاری و خصوصی‌سازی آن‌ها بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی است.
خصوصی‌سازی تنها راه برون رفت از مشکلات سرخآبی‌ها/ بستر عرضه سهام استقلال و پرسپولیس در فرابورس فراهم شود رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس اعتقاد دارد راه رفع مشکلات و دغدغه‌های کنونی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، واگذاری و خصوصی‌سازی آن‌ها بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104176803219.jpg خصوصی‌سازی,تنها,راه,برون,رفت,از,مشکلات,سرخآبی‌ها/,بستر,عرضه,سهام,استقلال,و,پرسپولیس,در,فرابورس,فراهم,شود Icana

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت با اشاره به اهمیت واگذاری و خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، گفت: باید اذعان کرد که راه رفع مشکلات و دغدغه‌های کنونی باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس، واگذاری و خصوصی‌سازی آن‌ها بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی است.

نماینده مردم ،آباده، بوانات و خرم بید در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش خصوصی که می‌خواهد مدیریت این دو باشگاه مهم را به عهده بگیرد باید دارای زیرساخت‌های درآمدزایی پایدار باشد، اظهارکرد: زیرا اگر سرخآبی‌ها به افرادی واگذاری شوند که سرمایه‌هایشان را از طریق دریافت تسهیلات و استفاده از رانت به دست آورده‌اند، حتما آسیب بزرگی به فوتبال باشگاهی وارد می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه هیأت دولت این دو باشگاه به عنوان موسسات فرهنگی – آموزشی شناخته می‌شوند از این رو موضوع خصوصی‌سازی و واگذاری‌شان به نتیجه مطلوب نرسید، ادامه داد: می‌توان از طریق عرضه سهم این دو باشگاه در فرابورس و بورس شرایطی را فراهم کرد که این دو باشگاه‌ از طریق منابع مناسب اداره شوند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه تجربه تلخی از خصوصی سازی و اجرای نادرست اصل 44 قانون اساسی وجود دارد که نباید اجازه داد این مهم در عرصه ورزش خصوصا فوتبال تکرار شود، تصریح کرد: نباید از یاد برد که در زمان برگزاری مزایده بخش خصوصی که دارای اهلیت باشد وجود نداشت از این رو اگر تمایلی در بدنه دولت برای واگذاری وجود دارد باید این مهم با مراقبت و احتیاط انجام شود.

رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: یکی از خواسته‌های مهم علاقه مندان ورزشی از وزارت ورزش تعیین تکلیف شرایط واگذاری سرخآبی‌ها است تا بتوان با رفع مشکلات، سطح کیفی باشگاه‌ها را نیز افزایش داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet