خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/20 13:35:52
سرویس سیاسی
گودرزی تشریح کرد:

جدایی اقلیم کردستان مقدمه بالکانیزاسیون / فقدان فاکتورهای لازم برای تشکیل کشور کردستان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بالکانیزاسیون عراق باتوجه با انسجام کشورهای منطقه و انشقاق اکراد قابلیت تحقق ندارد اما ممکن است نوع خودمختاری اقلیم کردستان تثبیت شود.
جدایی اقلیم کردستان مقدمه بالکانیزاسیون / فقدان فاکتورهای لازم برای تشکیل کشور کردستان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بالکانیزاسیون عراق باتوجه با انسجام کشورهای منطقه و انشقاق اکراد قابلیت تحقق ندارد اما ممکن است نوع خودمختاری اقلیم کردستان تثبیت شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108560443600.jpg جدایی,اقلیم,کردستان,مقدمه,بالکانیزاسیون,/,فقدان,فاکتورهای,لازم,برای,تشکیل,کشور,کردستان Icana

مسعودگودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، گفت: آمریکایی ها برای اجرای بالکانیزاسیون و تجزیه خاورمیانه بزرگ به عراق به عنوان دریچه این برنامه نگاه می کنند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تجزیه مورد نظر آمریکا در خاورمیانه محدود به عراق نیست و گریبان متحدین واشنگتن از جمله عربستان را نیز خواهد گرفت.

وی در ادامه افزود: آمریکا از بدفهمی های سیاسی برخی کشورها نظیر عربستان و ترکیه نهایت بهره را در جهت تجزیه خاورمیانه دنبال کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: واقعیتی که وجود دارد این است که تشکیل کشور مستقل کردی در شرایط فعلی به دلیل واقعیت های سیاسی خاورمیانه قابل تحقق نیست.

وی تصریح کرد: معضل بزرگ پروژه استقلال کردستان اینجاست که جنس اکراد یک دست نیست و اکراد دارای طیف های به شدت متضادی هستند که اجازه انسجام را به آنها نمی دهد.

گودرزی گفت: کردهای ایران دارای درهم تنیدگی بالایی با دولت جمهوری اسلامی و ملت ایران هستند تا جایی که تمایلی به استقلال اقلیم کردستان هم ندارند.

وی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت در اقلیم کردستان اینجاست که تقسیم قدرت و نحوه اداره امور نیز محل اختلاف و منازعه است.

این نماینده مجلس دهم گفت: آنچه که در شعار توسط برخی مقامات اقلیم کردستان بیان می شود برای عملیاتی شدن نیازمند فاکتورهایی است که آنها  برخوردار نیستند.

وی با بیان این که اقلیم کردستان هیچ گونه ذهنیتی از دولت و حکومت ندارد ، گفت: آنچه که بیان می شود تنها برای بازی روانی در بلبشوی خاورمیانه است.

گودرزی گفت: ترکیه ، عراق ، ایران و حتی سوریه که درگیر جنگ است با موضوع استقلال اقلیم کردستان با تمام قدرت مقابله خواهند کرد.

وی گفت: موضوع استقلال کردستان برای اطاله موضوع و حضور بازیگران فرامنطقه ای ادامه پیدا خواهد کرد اما واقعیت وجودی آن به این زودی محقق نخواهد شد زیرا علاوه بر آنچه که بیان شد ؛ حامیان پدر مسعودبارزانی هم در گذشته همین موضوعات را مطرح کردند اما در نهایت آنها رار ها کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بالکانیزاسیون عراق باتوجه با انسجام کشورهای منطقه و انشقاق اکراد قابلیت تحقق ندارد اما ممکن است نوع خودمختاری اقلیم کردستان تثبیت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet