هدر موبایل
1396/04/20 11:59:41
سرویس سیاسی
کریمی قدوسی:

رژیم صهیونیستی پشت پرده جداسازی اقلیم کردستان/غرب به دنبال کسب منافع استعماری جدید است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غربی ها با تمام توان به دنبال اتحاد و انسجام هستند اما خاورمیانه را به تجزیه و انشقاق با ادعای استقلال طلبی تشویق می کنند تا به منافع استعماری جدید دست پیدا کنند.
رژیم صهیونیستی پشت پرده جداسازی اقلیم کردستان/غرب به دنبال کسب منافع استعماری جدید است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غربی ها با تمام توان به دنبال اتحاد و انسجام هستند اما خاورمیانه را به تجزیه و انشقاق با ادعای استقلال طلبی تشویق می کنند تا به منافع استعماری جدید دست پیدا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/122556.jpg رژیم,صهیونیستی,پشت,پرده,جداسازی,اقلیم,کردستان/غرب,به,دنبال,کسب,,منافع,استعماری,جدید,است Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ایران ، ترکیه ، عراق و سوریه کشورهای تاثیرگذار خاورمیانه در مخالفت با کشور مستقل کردی دارای اشتراک هستند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: چهار کشوری که برای تشکیل کشور کردی هدف گذاری شده است در طول سالیان سال شاهد همزیستی و درهم تنیدگی اجتماعی اقوام مختلف بوده اند اما امروز قدرت های فرامنطقه تلاش می کنند بین اکراد و دیگر قومیت ها فاصله گذاری کنند.

وی در ادامه افزود: عامل تحریک بالکانیزاسیون خاورمیانه و بازی استقلال اکراد توطئه مشترک آمریکا ، بریتانیا ، رژیم صهیونیستی و اخیرا رژیم سعودی هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آنچه در دستور کار است در ابتدا ایجاد چالش سیاسی در اقلیم کردستان ، بعد امنیتی و در نهایت نظامی گری است که اتفاقا داعش نیز باهمین رویکرد تشکیل شد.

وی تصریح کرد: امروز کردها نیستند که به دنبال استقلال باشند بلکه طرحی الگوبرداری شده از نحوه شکل گیری رژیم صهیونیستی بر علیه ایران ، ترکیه ، عراق و سوریه در جریان است.

کریمی قدوسی گفت: تنها مدافع آشکار استقلال اقلیم کردستان عراق تل آویو است که از تمام ابزارهای رژیم صهیونیستی استفاده می کند تا جایی که امکانات در اختیار مقامات اقلیم قرار داده است.

وی تاکید کرد: جریان کردی که جریان اصیل اسلامی با سابقه تاریخی است نیازمند هوشیاری در برخورد با توطئه صهیونیستی هستند تا به ملعبه دست آنها تبدیل نشوند.

لزوم حفظ انسجام کشورهای خاورمیانه

این نماینده مجلس دهم گفت: نکته تاسف اینجاست که اروپایی ها پس از دو جنگ جهانی با میلیون ها کشته به این نتیجه رسیدند که باید به شکل منسجم و اتحادیه حرکت کنند.

وی با پیش کشیدن آیه « وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا» گفت:  امت اسلامی براساس نص صریح قرآن کریم از جانب خداوند دعوت به وحدت شده اند اما امروز می بینیم که از انشقاق و اختلاف گروه های تروریستی نظیر داعش و القاعده ایجاد می شوند.

کریمی قدوسی گفت: غربی ها با تمام توان به دنبال اتحاد و انسجام هستند اما خاورمیانه را به تجزیه و انشقاق با ادعای استقلال طلبی تشویق می کنند تا به منافع استعماری جدید دست پیدا کنند.

وی در انتها گفت: بحث استقلال طلبی اقلیم در نهایت راه به جایی نخواهد برد اما آمریکایی ها از همین موضوع به عنوان بهانه ای برای دوران پسا داعش استفاده خواهند کرد.

تهدید امنیت ملی ترکیه

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها ضمن حمایت از استقلال اقلیم کردستان در سوریه نیز وارد عمل شده اند و شرایط ارتباط کردهای سوریه را با دریای مدیترانه فراهم می کنند تا توطئه جدیدی علیه دمشق و حتی آنکارا کلید بزنند.

وی در رابطه با انتقادات تند اردوغان در رابطه با استقلال اقلیم کردستان و موضوع کردهای سوریه گفت: آنکارا با اصل دولت سوریه دارای مشکل بود و همین موضوع دستمایه اجرای پروژه آمریکایی ها شد تا امروز یکپارچگی ترکیه مورد تهدید قرار گیرد.

کریمی قدوسی گفت: آقای اردوغان تا جایی که توانایی داشت از معارضین علیه دمشق حمایت کرد اما امروز ما شاهد افت این رویکرد هستیم ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet