خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/20 12:34:12
سرویس صحن
ساعدی در تذکر شفاهی تاکید کرد؛

ضرورت اقدام عاجل برای اصلاح نرخ تعرفه های مصرف برق در خوزستان

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیرنیرو با توجه به گرمای طاقت فرسای خوزستان نسبت به اصلاح نرخ تعرفه های مصرف برق اقدامات عاجل را صورت دهد.
ضرورت اقدام عاجل برای اصلاح نرخ تعرفه های مصرف برق در خوزستان نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیرنیرو با توجه به گرمای طاقت فرسای خوزستان نسبت به اصلاح نرخ تعرفه های مصرف برق اقدامات عاجل را صورت دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707107835116166.jpg ضرورت,اقدام,عاجل,برای,اصلاح,نرخ,تعرفه,های,مصرف,برق,در,خوزستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم ساعدی در نشست علنی امروز (سه شنبه 20 تیر) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: ابتدا تذکر خود را به رئیس جمهور اعلام می کنم که بارها اعلام کردند حقوقدان هستند و حقوقدانان معمولاً باید بیشتر به اجرای قانون پایبند باشند؛از این رو انتظار می رود که با تکالیف قانونی خود در مورد ابلاغ مصوباتی که مسیر قانونی را طی کرده اند همانند قانون برنامه توسعه ششم، قانون امر به معروف و نهی از منکر و قانون بودجه 96 که سند دخل و خرج کشور است،سریعتر عمل کنند.

نماینده مردم دشت آزادگان و هویزه در مجلس شورای اسلامی افزود: تذکر دیگر بنده به وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با عدم نظارت کافی بر اجرای طرح 550 هزارهکتاری مصوب سفر مقام معظم رهبری در دشت آزادگان و هویزه است که متاسفانه مشکلات عدیده و چالشی برای کشاورزان ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: اکثریت این طرح از نظر فنی و مهندسی مشکلات اساسی دارد که امید است؛وزیر جهاد کشاورزی شخصا به این موضوع ورود کرده و آن را پیگیری کند.سوال اینجا است که چرا باید موسسه جهاد نصر هم مجری طرح و هم ناظر برآن باشد آیا این خلاف قانون نیست.

ساعدی افزود:تذکر بعدی به وزیر جهاد کشاورزی درخصوص عملکرد نامناسب بیمه کشاورزی در استان خوزستان و به ویژه شهرهای دشت آزادگان و هویزه است که باعث شده اعتماد کشاورزان نسبت به بیمه سلب شده و مسئولان بیمه کشاورزی استان به خسارات کشاورزان ناشی از خشکسالی و بی آبی توجهی نکنند.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با بیان اینکه از وزیر کشاورزی انتظار داریم مشکل ورشکستگی دامداران استان خوزستان به ویژه دامداران دشت آزادگان و هویزه را که براثر بیماری تب برفکی در سال گذشته ایجاد شده را بررسی و جهت اعطای وام های ترمیمی و برگرداندن آنها به چرخه کار مساعدت و دستورات مقتضی را صادر نمایند.

این عضوکمیسیون انرژی مجلس در تذکر دیگری به وزیر نیرو در خصوص علت تقلیل و کاهش سقف تعیین شده فاز دوم اجرای طرح 550 هزار هکتاری در خوزستان گفت:متاسفانه علیرغم مذاکرات مکرر در رابطه با زهکشی هادر دشت آزادگان و هویزه و همچنین لایروبی رودخانه کرخه تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.

ساعدی در ادامه تاکید کرد: همچنین با توجه شدت گرمای طاقت فرسا در خوزستان که وزیر نیرو خود در این منطقه حضور پیدا کرده و شدت گرما را از نزدیک لمس کرده است؛می گویم که امید است با توجه به مصرف حداکثری برق در استان برای اصلاح نرخ تعرفه های مصرفی اقدامات عاجلی از سوی وزارتخانه صورت گیرد./       

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet