آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
موسوی لارگانی در نطق میان دستور:

امضای قرارداد توتال در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست/ آزادی مناطق استراتژیک زیر سایه وحدت ملل مسلمان و عمل به فتوای مرجعیت عالیقدر منجر شد + فیلم

سرویس صحن
نماینده مردم فلاورجان در  مجلس با بیان اینکه دشمنی با نظام اسلامی ایران از برنامه های روزمره نمایندگان آمریکا در سنا است، گفت: امضای قرارداد توتال در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست. شیعی
سه‌شنبه 20 تیر 1396 ساعت 13:24
امضای قرارداد توتال در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست/ آزادی مناطق استراتژیک زیر سایه وحدت ملل مسلمان و عمل به فتوای مرجعیت عالیقدر منجر شد + فیلم نماینده مردم فلاورجان در  مجلس با بیان اینکه دشمنی با نظام اسلامی ایران از برنامه های روزمره نمایندگان آمریکا در سنا است، گفت: امضای قرارداد توتال در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.شیعی https://cdn.icana.ir/d/019/201702100240062835.jpg امضای,قرارداد,توتال,در,شأن,نظام,جمهوری,اسلامی,ایران,نیست/,آزادی,مناطق,استراتژیک,زیر,سایه,وحدت,ملل,مسلمان,و,عمل,به,فتوای,مرجعیت,عالیقدر,منجر,شد,+,فیلم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سید ناصر موسوی  لارگانی  در نشست علنی  امروز ( سه شنبه 20تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت: آزادی مناطق استراتژیک موصل در عراق و حلب سوریه،ضربه مهلکی بر گروه تروریستی داعش و رژیم آدمکش و صهیونیستی آل سعود و آمریکای جهانخوار بود و این اتفاق مبارک در سایه وحدت ملل مسلمان عراق و سوریه،عمل به فتوای مرجعیت عالیقدر شیعی و کمک های مستشاری ایران اسلامی و فرماندهی مقتدرانه سردار حاج قاسم سلیمانی به وقوع پیوست.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:حمله موشکی سپاه قهرمان به مواضع داعش نشان از صلابت آفندی و پدافندی ایران اسلامی است و باعث وحشت غرب و نوکرانشان در منطقه گردید.

 وی ادامه داد: پس از این اقدام شجاعانه، وزیر خارجه جوان و دلقک صفت عربستان صعودی و رئیس جمهور کم عقل آمریکا، ترس را چاشنی اظهارنظرهای خود کردند، به دلیل اقدامات متعدد خشونت آمیز آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مسلماً ایجاب می کند که سیاست دفاعی در مقابل آمریکا در حوزه های مختلف براساس اوج خصومت و دشمنی آنها طراحی شود.

 موسوی  لارگانی افزود: اساساً دشمنی با نظام اسلامی ایران از برنامه های روزمره نمایندگان آمریکا در سنا بوده و مباحثی همچون برنامه موشکی، ادعای واهی دفاع از تروریسم و موضوعات حقوق بشری را دستمایه نیات شوم خود می کنند تا به مردم ایران لطمه وارد کنند، بنابراین مجلس شورای اسلامی باید در اسرع وقت طرح تقابل با اقدامات واشنگتن را تصویب کند.

 وی ادامه داد: صریحاً معتقدم امضای قرارداد توتال در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست، چرا کاری که می توانیم انجام بدهیم، آنها باید بیایند و با قیمت های 10 برابری اجرایی کنند و 25 سال هم حاکم منابع کشور ما باشند.

آقایان مسئول به راستی کدامین فضا را برای جوانان باز گذاشته اید؟

 مردم فلاورجان در مجلس افزود: در سال گذشته شاهد بودیم که با چه بروکراسی اداری و بدون درنظر گرفتن دغدغه های مقام معظم رهبری کلیات قرارداد IPC تصویب شد و  به راستی که دولتی که 24 میلیون رأی دارد، آیا امضای قرارداد ننگین با توتال برایش یک پیروزی است؟

 موسوی لارگانی ادامه داد:مقام معظم رهبری بارها فرمودند؛ جلسات کارشناسی باید در دانشگاه ها تشکیل شود، دریغ از تشکیل یک جلسه با حمایت شرکت ملی نفت ایران.

 وی افزود:جوانان مهمترین سرمایه انسانی کشور عزیز ما هستند که در حال حاضر به جای تکیه بر این ظرفیت توسعه، چالش های جوانان به عنوان بحران جامعه محسوب می شود و این در حالی است که مدیران دهه اول انقلاب که اکثراً با سعی و خطا مدیر و ژنرال شده اند، اکنون جرأت سپردن مسئولیت به جوانان شجاع و نخبه را ندارند.

 موسوی لارگانی افزود: آقایان مسئول به راستی کدامین فضا را برای جوانان باز گذاشته اید که الان انتظار تجربه اندوزی دارید؟

  وی ادامه داد: از آقای روحانی انتظار داریم از نسل پویا، متعهد، با ذکاوت و جوان که نقش مهمی در پیروزی ایشان داشتند، در عرصه های مهم دولتی استفاده نمایند و استفاده ای که فارغ از شعارگرایی و بیشتر عملیاتی باشد.

نماینده مردم  فلاورجان در مجلس افزود:متاسفانه به رغم وعده دولت جهت کاهش نرخ بیکاری،در طول 4 ماه اول سال جاری شاهد افزایش تدریجی نرخ بیکاری هستیم و  معنای آن،عدم توفیق سیاست های اشتغالزایی دولت است.

وی خاطرنشان  کرد:انتظار می رود در کابینه جدید، رئیس جمهور ضمن نوگرایی، جوان گرایی و استفاده از افکار متنوع و شخصیت های برجسته، رفع معضل بیکاری را در دستور کار قرار دهد.

مهمترین وعده رئیس جمهوری به مردم اصفهان زنده ماندن زاینده رود است

 نماینده مردم فلاورجان  در مجلس  تصریح کرد:مهمترین وعده انتخاباتی آقای روحانی به مردم اصفهان زنده ماندن زاینده رود است، فصل انتخابات گذشت،مردم اصفهان امیدوارند فصل عمل به وعده ها فرا رسیده باشد.

وی ادامه داد: چند سال پیش کسی باورش نمی شد که زاینده رود مواج و خروشان طعم مرگ را تجربه کند و  هیچکس نمی توانست باور کند که آن همه زیبایی و سرزندگی به یک باره از نصف جهان رخت بربندد و از همین  مرگ زاینده رود برای مردمی که زندگی شان به آن وابسته بود، مصیبت و بدبختی، فقر و بیکاری به همراه داشته است.

موسوی لارگانی افزود:خشکی زاینده رود سبب بیکار شدن چندصدهزار نفر ساکنین پایین دست رودخانه و قطع آب آشامیدنی در ساعات مختلف شبانه روز در کل استان اصفهان شده است.

نماینده مردم فلاورجان درمجلس با بیان اینکه خشک شدن یک رودخانه پرآب چیزی نیست که تنها براثر یک اتفاق رخ داده باشد،یادآورشد:  لوله های قطور انتقال آب به استان های مجاور،برداشت بی رویه آب در بالادست رودخانه و هِبه آب کشاورزان به صنایع بزرگ، پالایشگاه ها و نیروگاه ها همه دست به دست هم داده اند تا زخم کاری بر تن این رود وارد شود و  روز به روز غصه دوری از آب،ترک های پل های تاریخی اصفهان، فلاورجان و پیر بکران که حیاتشان به آب وابسته است را بیشتر می کند.

موسوی  لارگانی ادامه داد: رودخانه ای که اگر برداشت بی رویه و سدسازی های نادرست در مسیر آن وجود نداشت، می توانست همچنان تنها رودخانه دائمی فلات مرکزی ایران باشد،اما با مدیریت غلط در حوزه آب و بذل و بخشش های بی حد و حصر وزارت نیرو در 20 سال اخیر، تبدیل به ویرانه ای شده که بسیاری را به دیار غربت فرستاده و باز هم خواهد فرستاد.

 وی خاطرنشان کرد:درحالی که دولت و وزارت نیرو فقط برای 383 میلیون مترمکعب از آب سد زاینده رود می توانند تصمیم بگیرند و بیش از یک میلیارد مترمکعب مابقی متعلق به کشاورزان حق آبه دار این حوزه است و به چه دلیل حق آبه قانونی کشاورزان استان اصفهان توسط دولت به فروش می رسد؟

 وجهه تلخ  مرگ زاینده رود فرورفتن کشاورزان استان اصفهان در فقر است

وی ادامه داد: درگذشته کشاورزان اصفهانی نزدیک به 40 درصد آب رودخانه را استفاده می کردند که اکنون این رقم به کمتر از 7 درصد رسیده است.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس ،افزود: 93درصد مساحت و 98 درصد جمعیت حوزه زاینده رود، در استان اصفهان ساکن هستند،اما جفای نابخشودنی در حق مردمان نجیب و قهرمان استان اصفهان از سوی دولت های مختلف شده است.

 موسوی لارگانی تصریح کرد:مرگ زاینده رود فقط مرگ یک رودخانه نیست،وجهه تلخ تر آن فرو رفتن کشاورزان استان اصفهان در فقر است در حدی که حالا نه تنها محصولی ندارند، بلکه بسیاری از آنها در تامین خوردوخوراک فرزندانشان نیز مانده اند.

 صدای پای آب صدایی که نسل امروز اصفهان از آن بی نصیب است!

وی ادامه داد: در باب گردشگری سوال اینجاست که آیا کسی برای دیدن رودی خشک و از رونق افتاده به اصفهان سفر می کند؟! و این در حالی است که صدای پای آب، صدای زندگی مردم اصفهان بود، صدایی که نسل امروز اصفهان از آن بی نصیب است! بنابراین همکاران عزیز به زاینده رود ظلم شده و در حال حاضر حریم این رودخانه به ویژه در بالادست به حراست و مراقبت نیاز دارد.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس افزود:تخریب ها و بی انضباطی هایی که در بالادست این رودخانه انجام شده، باعث مشکلاتی شده و وزارت نیرو در خواب زمستانی به سر می برد و از همین رو بیش از 3 سال از تصویب مصوبه 9 ماده احیای حوزه آبریز زاینده رود می گذرد، اما همچنان رودخانه مرکزی کشور با مشکلات زیادی دست به گریبان است.

 وی ادامه داد:از وزیرکشور می خواهم موضوع حضور بیش از اندازه اتباع بیگانه غیرمجاز در شهرستان فلاورجان که بعضاً باعث بروز مشکلاتی از جمله بیکاران کارگران بومی شده است،را در دستور کار قرار دهد و همچنین از وزیرکشاورزی و استاندار اصفهان  نیزمی خواهم تا مشکلات پیش آمده برای صیفی کاران شهر ابریشم را به صورت ریشه ای و در اسرع وقت حل نمایند؛زیرا با این شرایط موجود صیفی کاران شهرستان نابود شده اند.

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس،افزود: از وزیر راه و شهرسازی می خواهم تا اعتبار لازم برای اصلاح منطقه حادثه خیز سه راهی امامزاده سیدمحمد قهدریجان را تامین کند،چند حادثه منجر به فوت و جرح در طول یک سال در این منطقه باید اتفاق بیفتد تا مسئولان از خواب بیدار شوند.

 وی  ادامه  داد: همچنین از ایشان انتظار است که قیر مورد نیاز برای پروژه های شهرستان را براساس قانون بودجه سال 96 تامین نماید،زیرا مردم شهرهای مختلف به خصوص فلاورجان و قهدریجان در این خصوص با معضل روبرو هستند و خیابان های خاکی نظیر ملاصدرای فلاورجان به معضل زیست محیطی و اجتماعی بدل شده است.

 پل تاریخی درگان همچنان گذرگاه خودروها است

 نماینده مردم فلاورجان در مجلس،افزود:آثار تاریخی واقع در شهرستان فلاورجان که بعضاً در دنیا بی نظیر است،به واسطه عدم درک صحیح و توجه کامل از سوی مسئولان در حال نابودی است و همچنین  پل تاریخی درگان هنوز هم گذرگاه خودروها است و حال آنکه هیچ اقدامی در راستای صیانت از این پل تاریخی و بی نظیر انجام نمی شود و این رحالی است که  بقعه پیر بکران، پل بابا محمود و خانه موید در روستای زفره و برج های کبودرخانه بهاران و چهاربرج نیز در کنج عزلت به سر می برند و به راستی با اعتبارات قطره چکانی نمی توان از این تاریخ پرگهر نگهداری نمود.

 عضوکمیسیون  اقتصادی مجلس در پایان،یادآورشد: افتخارآفرینی های متعدد و کسب مدال های رنگارنگ ورزشکاران شهرستان فلاورجان در رشته های فوتبال ساحلی،هندبال، بدمینتون معلومان، ورزش های رزمی و دوچرخه سواری در رقابت های جهانی را به این عزیزان تبریک عرض کرده و از وزیر ورزش و و جوانان می خواهم ضمن تقدیر از این جوانان پهلوان به نحو شایسته، احداث سالن 3 هزار نفری فلاورجان که جزو وعده های شما و وزرای قبلی است را عملیاتی نمایید./

سیدناصر موسوی لارگانی7/11/2017 4:29:28 PM/Image/2017/02/201702100240062835_Thum.jpg
دانلود


پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر