هدر موبایل
1396/04/20 15:01:37
سرویس سیاسی
گودرزی:

آمریکا به دنبال ایجاد مانع در مسیر بهره برداری ایران از برجام است/ تشریح 3 راهکار برای مقابله با کارشکنی‌های آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است باید با اطلاع رسانی دقیق مردم را در جریان کارشکنی‌های آمریکا در مسیر اجرای برجام قرار دهیم و به دنبال جدایی مردم و دولت نباشیم.
آمریکا به دنبال ایجاد مانع در مسیر بهره برداری ایران از برجام است/ تشریح 3 راهکار برای مقابله با کارشکنی‌های آمریکا عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است باید با اطلاع رسانی دقیق مردم را در جریان کارشکنی‌های آمریکا در مسیر اجرای برجام قرار دهیم و به دنبال جدایی مردم و دولت نباشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109562648800.jpg آمریکا,به,دنبال,ایجاد,مانع,در,مسیر,بهره,برداری,ایران,از,برجام,است/,تشریح,3,راهکار,برای,مقابله,با,کارشکنی‌های,آمریکا Icana

مسعودگودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص کارشکنی‌های آمریکا در مسیر اجرای برجام، اظهار داشت: سیاست اعمالی آمریکا محدود کردن سرمایه گذاری در ایران است، بعد از برجام مبدلات بانکی آزاد شده ولی بانک‌های بزرگ تن به این کار نمی‌دهند زیرا از جریمه آمریکا می‌ترسند، هرچند آمریکا روی کاغذ این تفاهم را انجام داده ولی در عمل به این بانک‌ها فشار وارد می‌کند تا نتوانند به راحتی با ایران ارتباط برقرار کنند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا تلاش می‌کند تا در جاهایی که امورات در حال انجام است، فضا را برای ایران سخت کند، بیان کرد: با توجه به همکاری مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای اجرائی کردن برنامه گروه‌های تروریستی در ایران، از جمله اقداماتی است که آن‌ها به قصد سخت تر کردن شرایط دنبال خواهند کرد تا ایران احساس تنگی نفس سیاسی و ارتباطات بین المللی داشته باشد.

وی افزود: آمریکا برای اینکه از بهره برداری ایران از ظرفیت برجام جلوگیری کند و ایران نتواند به ارتباطات مطلوب بین‌المللی و دستاوردهای اقتصادی برسد، در افکار عمومی موانعی را ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرمایه گذاران بخش خصوصی با مشاهده اقدامات آمریکا، برای سرمایه گذاری در ایران دچار تردید می‌شوند؛ زیرا ریسک‌هایی را در در این مسیر مشاهده می‌کنند.

گودرزی متذکر شد: آمریکایی‌ها از مجموعه این عوامل برای موفقیت در این بازی استفاده می‌کنند تا نتیجه این باشد که تنگناهای گذشته برای ایران باقی بماند و فشارهایی را بر کشور وارد کند.

وی افزود: برای مقابله با کارشکنی‌های آمریکا در مسیر اجرای برجام باید 3 راهکار را در پیش بگیریم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی باید نسبت به اقدامات آمریکا در این موضوعات اقدام کند، اظهار داشت: لازم است از طریق نمایندگی ایران در سازمان ملل به دبیر کل مجمع عمومی این موضوعات ابلاغ شود و نباید از این بترسیم که واقعیات را مطرح کنیم.

وی افزود: آمریکا در حال حاضر از هر کشوری که بخواهد ایران در تنگنا قرار دهد، حمایت می‌کند، به همین دلیل باید اعلام کنیم که آمریکا چنین رفتاری دارد.

گودرزی با بیان اینکه تخلفات آمریکا در مسیر اجرای برجام را می‌توان از طریق ساز و کار مندرج در برجام، پیگیری کنیم، بیان کرد: تخلفات دو نوع مادی و معنوی هستند که این اقدامات آمریکا جزء تخلفات معنوی است و به این وسیله افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اطلاع رسانی به مردم از جمله اقداماتی است که باید برای مقابله با کارشکنی‌های آمریکا انجام دهیم، گفت: ایرادی که در مسیر اطلاع رسانی داریم این است می خواهیم بین مردم و دولت جدایی ایجاد کنیم، در حالی که دولت مردم و از یکدیگر جدا نیستند و اطلاع رسانی باید در راستای انسجام ملی باشد تا موثر واقع شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet