هدر موبایل
1396/04/20 16:07:04
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر انتقادکرد:

کالاهای چینی یادگاری‌ در دست زوار رضوی/ ورود سجاده و تسبیح به کشور ممنوع شود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اینکه سهم بسیار زیادی از بازار سوغات شهرهای زیارتی کشور در تصرف کالاهای وارداتی بی‌کیفیت است، این رویه را باعث بروز آسیب‌های فرهنگی و اقتصادی دانست.
کالاهای چینی یادگاری‌ در دست زوار رضوی/ ورود سجاده و تسبیح به کشور ممنوع شود نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از اینکه سهم بسیار زیادی از بازار سوغات شهرهای زیارتی کشور در تصرف کالاهای وارداتی بی‌کیفیت است، این رویه را باعث بروز آسیب‌های فرهنگی و اقتصادی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102391497651.jpg کالاهای,چینی,یادگاری‌,در,دست,زوار,رضوی/,ورود,سجاده,و,تسبیح,به,کشور,ممنوع,شود Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه امروزه سهم بسیار زیادی از بازار شهرهای زیارتی کشور در تصرف کالاهای وارداتی بی‌کیفیت است و در این میان محصولات بومی و فرهنگی تولید داخل به چشم نمی‌خورد، گفت: یکی از دلایل چنین اتفاقی واردات بی‌رویه محصولات مشابه داخلی به کشور است در حالی که باید برای حمایت از تولید داخلی، این روند اصلاح شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام شهرهای زیارتی از جمله مشهد مقدس علاوه بر کالاهای خوراکی، نمادهای فرهنگی دارند که می‌توان با توجه به آنها و برجسته‌سازی اقدام به تولید محصولات سوغاتی فرهنگی کرد، اظهار کرد: به عنوان مثال می‌توان آهو را نماد فرهنگی مشهد تلقی کرد لذا با تدابیری ویژه و طراحی الگوهایی از این قبیل، می‌توان خاطره‌ای از یک سفر زیارتی در ذهن‌ها ایجاد و تداعی کرد.

وی ضمن تاکید بر اینکه وقتی از تولیدات داخلی حمایت شود شاهد افزایش اشتغالزایی در کشور خواهیم بود، ادامه داد: بسیاری از کالاها و سوغات مراکز زیارتی مانند سجاده، تسبیح و غیره در کشور تولید می‌شود از این رو چنین محصولاتی که مشابه داخلی دارند نباید به کشور وارد شوند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه امروزه مسافران به دلایل مذکور سوغات‌هایی تهیه می‌کنند که یادگار چین است تا نشان دهنده مراکز زیارتی، خاطرنشان کرد: این مهم سبب بروز آسیب فرهنگی و حتی اقتصادی می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet