خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/20 15:27:15
سرویس دیگر رسانه‌ها_
حسنی:

سالانه نیم میلیون تن کسری برنج داریم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مصرف داخلی برنج، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و تولید داخلی ما ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است. در بدترین شرایط نیم میلیون کسری داریم جای سوال است که ۱۰ میلیون تن برنج الان کجاست؟
سالانه نیم میلیون تن کسری برنج داریم عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مصرف داخلی برنج، ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و تولید داخلی ما ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است. در بدترین شرایط نیم میلیون کسری داریم جای سوال است که ۱۰ میلیون تن برنج الان کجاست؟ https://cdn.icana.ir/d/019/201606100268976365.jpg سالانه,نیم,میلیون,تن,کسری,برنج,داریم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمد صادق حسنی، در خصوص موضوع رها سازی بازار برنج توسط وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: بنده آماری را بصورت مکتوب از وزارت جهاد کشاورزی گرفتم و این آمار مربوط به سالهای ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۴ است که بیانگر ۱۰ سال واردات برنج به کشور است و بعبارت دیگر می گوید ما ۱۵ میلیون تن برنج وارد کشور کرده ایم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، اذعان کرد: در حالی که مصرف داخلی برنج ما،۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن و تولید داخلی برنج ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن می باشد در بدترین شرایط ما با نیم میلیون کسری برنج روبرو خواهیم بود لذا جای سوال است که ۱۰ میلیون تن برنج اضافی وارد شده در حال حاضر کجاست؟

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با نام بردن از مافیای برنج کشور آن را آفت و بلای جان کشاورزان زحمتکش خواند و افزود: قیمت برنج مرغوب ایرانی در شمال کشور(گیلان) در حال حاضر ۱۰ الی ۱۱ هزار تومان است اما اینکه در بخش توزیع، قیمت برنج بالا می رود نشان دهنده ی بی برنامه بودن وزارت جهاد کشاورزی است که اصلا برنامه ی مشخصی ندارد ضمن اینکه در گذشته تعاونی روستایی، برنج را توزیع می کرد در حالی که الان این تعاونی وجود خارجی هم ندارد.

همچنین قاسم تیموری، بازرس انجمن وارد کنندگان برنج در این خصوص تصریح کرد: ما باید سالی ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن برنج وارد کنیم ضمن اینکه در سال ۱۳۹۰، ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن برنج، سال ۱۳۹۱، ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن و سال ۱۳۹۲،۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تن برنج وارد کشور کرده ایم.

به گزارش رادیو گفت و گو، وی با بیان این مطلب که امسال واردات برنج محدود شده است خاطر نشان کرد: اینکه آمار می دهند ما ۵۰۰ هزار تن برنج نیاز داریم آمار بسیار غلطی است به نظر من باید محدودیت واردات کم تر شود چرا که با اعمال محدودیت ۵ ماهه ای که تعیین شده هندی ها، پاکستانیها و تایلندی ها ذی نفع خواهند شد و حتی به ضرر برنج تولید داخلی خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet