هدر موبایل
1396/04/20 15:32:27
سرویس اجتماعی
هاشمی:

وجود 4 خانواده متقاضی فرزندخواندگی به ازای یک کودک/ بهزیستی در واگذاری حضانت کودکان اولویت را رعایت کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه به طورمتوسط به ازای یک کودک ۴ خانواده متقاضی فرزند وجود دارد،گفت: اولویت در واگذاری حضانت کودکان بی سرپرست با خانواده های بدون فرزند است.
وجود 4 خانواده متقاضی فرزندخواندگی به ازای یک کودک/ بهزیستی در واگذاری حضانت کودکان اولویت را رعایت کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه به طورمتوسط به ازای یک کودک 4 خانواده متقاضی فرزند وجود دارد،گفت: اولویت در واگذاری حضانت کودکان بی سرپرست با خانواده های بدون فرزند است. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg وجود,4,خانواده,متقاضی,فرزندخواندگی,به,ازای,یک,کودک/,بهزیستی,در,واگذاری,حضانت,کودکان,اولویت,را,رعایت,کند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص مجوز جدید فرزندخواندگی برای خانواده‌های دارای فرزند،گفت: این مجوز از گذشته نیز در قانون فرزند خواندگی وجود داشت، واگذاری حضانت کودکان بدون سرپرست به خانواده های دارای فرزند به لحاظ روانشناسی رویکرد قابل قبولی از سوی مسئولان بهزیستی است؛ اما در کشور ما به دلیل وجود تعداد بسیار خانواده های بدون فرزند این افراد در حضانت کودکان بدون سرپرست از اولویت برخوردار هستند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه تعداد متقاضیان فرزندخواندگی در طی سالیان گذشته افزایش پیدا کرده است، افزود: بهتر است همانند گذشته رویکرد مسئولان سازمان بهزیستی در واگذاری سرپرستی کودکان به خانواده ها به افراد بدون فرزند باشد، زیرا در حال حاضر خانواده های بسیاری به دلیل ناتوانی درفرزند آوری درمرحله فروپاشی و جدایی زوجین هستند؛ بنابراین عملکرد بهزیستی در طول سالیان گذشته در واگذاری کودکان بدون سرپرست به افراد بدون فرزند قابل قبول است.

وی با بیان  اینکه قانون واگذاری حضانت کودکان بدون سرپرست به خانواده های داری فرزند ازگذشته نیزوجودداشته است، تصریح کرد: این موضوع درهیچ مقطعی منع قانونی ندارد، اما باید بهزیستی و نهادهای مربوطه دراین خصوص به اولویت ها توجه کنند، زیرا انسجام و جلوگیری از جدایی و طلاق به دلیل عدم توانایی در فرزند آوری میزان آسیب های اجتماعی در کشور را افزایش می دهد.

هاشمی با تاکیدبر اینکه میزان کودکان بدون سرپرست برای حضانت بسیار پایین است،گفت: در شرایط عادی تعداد متقاضیان فرزند‌خواندگی بسیار بالا است، بنابراین مجوز برای واگذاری سرپرستی کودکان به خانواده های دارای فرزند هیچ کاربردی ندارد، یعنی نوبت هم به این افراد هم درشرایط فعلی نمی رسد؛ اما می توان به عنوان امین موقت برخی کودکان بی سرپرست به ویژه آنهایی که دارای مشکلات و بیماری هستند را به خانواده های دارای فرزند واگذار کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه برخی خانواده ها کودکان دارای بیماری و معلول را به فرزند خواندگی نمی پذیرند، تصریح کرد: خانواده های دارای فرزند می توانند به عنوان امین موقت کودکان بیمار را به فرزندخواندگی بپذیرند، ضمن اینکه درحال حاضر به ازای هر کودک بدون سرپرست 4 خانواده متقاضی وجود دارد که این تعداد روبه افزایش است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس سازمان بهزیستی عنوان کرده است، خانواده‌هایی که دارای فرزند هستند نیز می‌توانند فرزندان بهزیستی را به فرزندخواندگی بپذیرند. براساس اعلام سازمان بهزیستی، این سازمان سرپرستی ۲۵‌هزار کودک بدسرپرست و بی‌سرپرست را برعهده دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet