هدر موبایل
1396/04/20 15:21:22
سرویس استان ها
همتی مطرح کرد:

انتقال آب خزر یک پروژه ملی است/ این پروژه هیچ گونه منع قانونی ندارد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه انتقال آب خزر به استان هیچ گونه منع قانونی ندارد،گفت:بخش عمده این مطالعات انجام شده و این پروژه در انتظار اعلام نظر نهایی سازمان حفاظت محیط زیست است.
انتقال آب خزر یک پروژه ملی است/ این پروژه هیچ گونه منع قانونی ندارد نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه انتقال آب خزر به استان هیچ گونه منع قانونی ندارد،گفت:بخش عمده این مطالعات انجام شده و این پروژه در انتظار اعلام نظر نهایی سازمان حفاظت محیط زیست است. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102276916146.jpg انتقال,آب,خزر,یک,پروژه,ملی,است/,این,پروژه,هیچ,گونه,منع,قانونی,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد همتی نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تامین آب در طول فصل تابستان اظهار کرد:مشکل تامین آب تاکنون در چند بخش مورد بررسی قرار گرفته است که یکی از آنها مربوط به آب های سطحی می شود و دراین خصوص در یک روز کامل به بازدید از مراحل تامین آب از منبع و سرچشمه تا تصفیه خانه ها پرداختیم.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با تاکید بر ضرورت استفاده بهینه از منابع سطحی آب گفت: متاسفانه هنوز بهره وری آب در بخش های مصارف خانگی و کشاورزی بسیار پایین است و حتی نسبت به کشورهایی که وضعیت آبی مطلوبی دارند نیز بهره وری پایین تری داریم.

مشکلات بانکی سرمایه گذار هندی تصفیه خانه سمنان رفع شد

همتی به بازدید از تصفیه خانه های سمنان، مهدیشهر و شمیرزاد اشاره کرد و افزود: حدود یک ماه پیش تلاش کردیم مشکلات بانکی سرمایه گذار هندی برای پروژه تصفیه خانه جنوب سمنان رفع شود و قرارداد اولیه ای نیز با شهرداری سمنان برای تکمیل تاسیسات فاضلاب شهری منعقد شده است.

وی با بیان اینکه دو مرحله از پروژه تصفیه خانه جنوب سمنان اجرایی شده است، ادامه داد: با تکمیل مرحله سوم این تصفیه خانه حدود 250 تا 300 لیتر بر ثانیه آب استحصال خواهد شد که برای مصارف مختلف نظیر تامین آب کشاورزی و صنعت همان منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

6 حلقه چاه جدید در پارک سوکان سمنان حفر می شود

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با اشاره به حفر 6 حلقه چاه جدید برای تامین آب شهرستان سمنان گفت: این 6 حلقه چاه در منطقه پارک سوکان حفر خواهند شد که هم اکنون 3 حلقه آن پس از جذب اعتبارات لازم در حال حفر است.

همتی در خصوص وضعیت احداث سدهای مصوب دولت نیز گفت: سدهای فینسک، کسیلیان و روزیه جزو مصوبات دولت هستند که برای تکمیل آنها از وزیرنیرو دعوت شده است تا با حضور در منطقه برای تامین اعتبار آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

انتقال آب خزر پروژه ای ملی است

وی با تاکید بر ضرورت اجرایی شدن انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران اظهار کرد: انتقال آب خزر یک پروژه ملی است که می تواند بسیاری از معضلات مناطق مرکزی کشور را مرتفع کند.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه با یادآوری قول رئیس جمهور به مردم استان برای انتقال آب خزر گفت: این پروژه در انتظار #اعلام_نظر_نهایی سازمان حفاظت محیط زیست است و بخش عمده این مطالعات انجام شده است.

همتی ادامه داد: در حال حاضر دو یا سه کشور حاشیه دریای خزر در حال #بهره_برداری_از_آب_خزر هستند و چنانچه جمهوری اسلامی ایران از این دریا برداشت نکند حاکمیت خود را زیر سوال برده است.

نمایندگان استان های شمالی در موضوع انتقال آب خزر قانع شدند

وی به تلاش برخی از نمایندگان برای جلوگیری از انتقال آب خزر اشاره کرد و افزود: این نمایندگان پس از آن که استدلال های ما را در خصوص این موضوع شنیدند قانع شدند که جلوگیری از انتقال آب خزر با اصول قانون اساسی مبنی بر حاکمیت جمهوری اسلامی ایران متعارض است.

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس با بیان اینکه انتقال آب خزر هیچ گونه منع قانونی ندارد تصریح کرد:معتقدیم محیط زیست فقط یکی از سازمان هایی است که باید در این خصوص اظهار نظر کند و سایر دستگاه ها نیز باید با درنظرگرفتن عوامل مختلف در این خصوص اظهار نظر کنند.

همتی خاطرنشان کرد: تامین آب استان های مرکزی کشور در سال های آینده ممکن است بحران های اجتماعی خاصی درپی داشته باشد که از امروز باید برای این موضوع اقدامات اساسی صورت گیرد./

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet