هدر موبایل
1396/04/25 08:39:00
سرویس اقتصادی
کیان پور:

تحول 30درصدی اقتصاد در گرو رونق ساخت‌وساز/استمهال مالیاتی سازندگان مسکن راهکار افزایش تولید خانه

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه رونق ساخت و ساز در کشور به تحول ۳۰درصدی در اقتصاد می انجامد، گفت: با توجه به ضرورت تولید مسکن در راستای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا باید معافیت های مالیاتی برای سازندگان مسکن لحاظ شود.
تحول 30درصدی اقتصاد در گرو رونق ساخت‌وساز/استمهال مالیاتی سازندگان مسکن راهکار افزایش تولید خانه نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه رونق ساخت و ساز در کشور به تحول 30درصدی در اقتصاد می انجامد، گفت: با توجه به ضرورت تولید مسکن در راستای ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا باید معافیت های مالیاتی برای سازندگان مسکن لحاظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104779355879.jpg تحول,30درصدی,اقتصاد,در,گرو,رونق,ساخت‌وساز/استمهال,مالیاتی,سازندگان,مسکن,راهکار,افزایش,تولید,خانه Icana

مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه رونق ساخت و ساز در کشور می تواند 30 درصد اقتصاد را به خود مشغول کند، گفت: در نظر گرفتن برخی معافیت ها و مشوق ها در راستای افزایش ساخت و ساز باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.

نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخذ مالیات از سازندگان حقوقی مانند شرکت‌های ساختمانی پس از صدور پایان نیازمند بازنگری است، افزود: در نظرگرفتن فرصت 3 ساله برای اخذ مالیات از سازندگان حقیقی مسکن باید برای سازندگان حقوقی نیز لحاظ شود، زیرا این موضوع می تواند به عنوان سیاست تشویقی ساخت و ساز در کشور را بیشتر کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه با رونق بخش مسکن بیش از 300شغل به صورت مستقیم و هزار شغل به صورت غیر مستقیم ایجاد می شود، تصریح کرد: باید سازوکاری در دستور کار قرار بگیرد که ارایه تنفس سه ساله برای پرداخت مالیات خود انگیزه ای برای ساخت و ساز بیشتر در کشور باشد.

کیان پور با اشاره به نیاز سالانه یک میلیون واحد مسکونی برای جبران انباشت تقاضا در این بخش، گفت: با توجه به اینکه دولت نمی‌تواند این حجم از مسکن را بسازد و باید سازوکاری را در نظر بگیرد تا بخش خصوصی در این حوزه ورود داشته باشد.

ناچار به تولید بیشتر مسکن هستیم

وی با بیان اینکه باید انگیزه تولید مسکن در کشور بیشتر شود، افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ مسکن در کشور ما 10.5 است، یعنی نسبت به تعداد مسکن های موجود در کشور کمبود واحد مسکونی از حیث عرضه محسوس است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه در لحاظ معافیت مالیاتی یا تنفس چندساله نباید تفاوتی میان سازنده حقیقی و حقوقی باشد، گفت: هر دو این سازندگان به تولید مسکن مشغول هستند از این رو باید با سیاست های تشویقی دولت حمایت شوند.

کیان پور ادامه داد: ایجاد رونق در بحث مسکن نیازمند چشم پوشی دولت از برخی درآمدها از جمله مالیات و عوارض است.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در شرایط فعلی بازار مسکن راهی جز تولید مسکن با روش های مختلف نیست، از این رو باید حضور بخش خصوصی و انبوه سازان در این جوزه را قدر دانسته و به حداقل های آن ها توجه کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet