وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر موبایل
1396/04/21 10:56:00
سرویس اقتصادی
جمالی نوبندگانی:

ایجاد ستاد هماهنگ‌کننده بین دستگاهی در دولت کلید حل پازل صادرات

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه دولت از سرمایه گذاران ایرانی در خارج از کشور حمایت نمی کند، گفت: دستگاه های متولی صادرات بسیار ضعیف عمل می کنند.
ایجاد ستاد هماهنگ‌کننده بین دستگاهی در دولت کلید حل پازل صادرات عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه دولت از سرمایه گذاران ایرانی در خارج از کشور حمایت نمی کند، گفت: دستگاه های متولی صادرات بسیار ضعیف عمل می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108385640448.jpg ایجاد,ستاد,هماهنگ‌کننده,بین,دستگاهی,در,دولت,کلید,حل,پازل,صادرات Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره حضور ایران در بازارهای کشورهای همسایه افزود: یکی از بازارهای اقتصادی هدف ما، کشورهای همسایه و مسلمان که با آنها فرهنگ و زبان مشترک داریم، است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه دولت نمی تواند از حضور کارآفرینان ما در کشورهای همسایه حمایت کند، اظهار داشت: در عین حال هماهنگی های بین بخشی دستگاه های داخلی بسیار ضعیف است که به نظر می رسد ریاست جمهوری باید سیستمی را برای هماهنگی بین وزارت خانه های خارجه، صنعت و معدن و تجارت، نفت و اقتصادی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: این کمیته یا کارگروه باید بتوانند اطلاعاتی درباره بازاریابی و اطلاعات اقتصادی مقاصد سرمایه گذاری را به وزارتخانه های مربوطه ارایه دهد و در عین حال بتواند حمایت های حقوقی و کنسولی داشته باشد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی با یادآوری این مطلب که بسیاری از تجار ما در کشورهای دیگر گرفتار شدند و مشکلات حقوقی پیدا کرده اند، خاطر نشان کرد: ایجاد این مشکلات به دلیل عدم اطلاع بازرگانان ما از مسایل حقوقی است و لذا بازارهایی که پیش بینی می شد بعد از یک سری وقایع سیاسی برای ما سودآور باشد، متاسفانه به دست رقبا افتاده است.

وی با اشاره به اینکه در عراق، ترکیه از ایران فعال تر است، اظهار داشت: متاسفانه می توانستیم به دلیل نزدیکی مسافت، فرهنگ مشترک و حضور بیشتری که در این کشور داشتیم، در این کشورها پر رنگ تر باشیم، اما مانند تاخیر کشتیرانی کشورمان برای ارسال محصولات به قطر، این کشور از طریق آسمان از کشورهای بجز ایران مواد مورد نیاز خود را وارد می کند.

جمالی نوبندگانی با بیان اینکه باید درباره علایق کشورهای هدف نیز اطلاعات کسب کنیم، تصریح کرد: متاسفانه در کشورما داد و ستد بسیار سنتی باقی مانده است، اما در دنیای امروز رقابت بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: بنابراین تشکیل یک ستاد هماهنگ کننده واقعی بین دستگاه های ذیربط برای صادرات بسیار لازم و مهم است./

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet