هدر موبایل
1396/04/23 12:01:55
سرویس فرهنگی
ابراهیمی مطرح کرد:

تولیدات هنرمندان صنایع دستی نیازمند تقویت بازارهای داخلی و بازاریابی خارجی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد ایجاد حدود ۷۰ الی ۸۰ هزار شغل در حوزه صنایع دستی باید با اقداماتی همچون بازاریابی و صادرات همراه باشد تا به نتیجه مطلوب برسد.
تولیدات هنرمندان صنایع دستی نیازمند تقویت بازارهای داخلی و بازاریابی خارجی عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اعتقاد دارد ایجاد حدود ۷۰ الی ۸۰ هزار شغل در حوزه صنایع دستی باید با اقداماتی همچون بازاریابی و صادرات همراه باشد تا به نتیجه مطلوب برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103679602288.jpg تولیدات,هنرمندان,صنایع,دستی,نیازمند,تقویت,بازارهای,داخلی,و,بازاریابی,خارجی Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و دوری از اعتبارات نفتی یکی از مولفه‌های مهم برای شکوفایی اقتصادی تلقی می‌شود، گفت: در این میان کشورمان به دلیل تنوع در تولید محصولات صنایع دستی، ظرفیت بسیار بالایی برای کارآفرینی و اشتغالزایی دارد از این رو در صورت توجه به این مولفه می‌توان اقتصاد را رونق داد.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدفگذاری و پیش بینی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای ایجاد حدود ۷۰ الی ۸۰ هزار شغل در حوزه صنایع دستی امری قابل تقدیر است، اظهار کرد: خوشبختانه مسئولان و متولیان صنعت صنایع دستی توانسته اند طی سال‌های گذشته اقدامات خوبی را در این عرصه انجام دهند.

وی ضمن تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال اولین گام برای رونق اقتصادی است و نیاز به انجام اقداماتی دیگر است، ادامه داد: بر این اساس باید به حوزه صادرات محصولات صنایع دستی کشور نیز توجه شود تا با افزایش تولید، علاوه بر افزایش میزان فعالان این عرصه نسبت به افزایش سهم درآمدی افراد نیز کمک کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تنوع محصولات تولیدی هنرمندان صنایع دستی سبب شده تا بازار این عرصه همیشه با تقاضای خوبی مواجه باشد، تصریح کرد: از این رو باید علاوه بر تقویت بازارهای داخلی، مولفه بازاریابی خارجی نیز بیشتر مورد توجه قرار بگیرد تا صادرات مطلوب و موثری انجام شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید از یاد برد که امروزه نیاز جدی، اتخاذ سیاست‌های تشویقی برای صادرکنندگان به منظور افزایش سطح صادرات محصولات صنایع دستی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تازگی از تلاش و پیش بینی به منظور ایجاد حدود ۷۰ الی ۸۰ هزار شغل در حوزه صنایع دستی خبر داده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet