هدر موبایل
1396/04/20 17:46:06
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با رهبر حزب وطن ترکیه:

تروریسم با هدایت آمریکا برای ضربه زدن به اسلام و مسلمین ساخته شده است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رهبر حزب وطن ترکیه اظهار داشت: افراط گرایی و تروریسم با هدایت آمریکا و رژیم صهیونیستی ساخته شده است تا  به اسلام و مسلمین ضربه بزند.
تروریسم با هدایت آمریکا برای ضربه زدن به اسلام و مسلمین ساخته شده است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با رهبر حزب وطن ترکیه اظهار داشت: افراط گرایی و تروریسم با هدایت آمریکا و رژیم صهیونیستی ساخته شده است تا  به اسلام و مسلمین ضربه بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/201707103156625169.jpg تروریسم,با,هدایت,آمریکا,برای,ضربه,زدن,به,اسلام,و,مسلمین,ساخته,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی ظهر امروز(سه شنبه 20 تیرماه) با دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به پیشینه مناسبات دو کشور گفت: ایران و ترکیه به عنوان دو کشور بزرگ و مسلمان وظیفه مهمی برای کمک به ایجاد اتحاد میان مسلمانان در شرایط فعلی برعهده دارند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه افزود: ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و با اجرای راهبرد "نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی" و عمل به آموزه های دین مبین اسلام از کشوری ضعیف و وابسته به کشوری  قدرتمند و مستقل که توانایی تامین نیازهای خود در زمینه­ های مختلف را دارد تبدیل شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اوضاع منطقه گفت: افراط گرایی و تروریسم با هدایت آمریکا و رژیم صهیونیستی و توسط متحدان منطقه ­ای آنها ساخته شده است تا  به اسلام و مسلمین ضربه بزند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با غیرقابل اعتماد خواندن آمریکا گفت: عملکرد نادرست آمریکا بارها ثابت کرده است که این کشور در مسیر تامین منافع نامشروع خود حتی متحدانش را قربانی می­ کند.

بروجردی در پایان این دیدار گفت: گسترش همکاری­های دو کشور در زمینه­ های مختلف سودمند است.

رهبر حزب وطن ترکیه: ایجاد تفرقه و درگیری قومی- مذهبی خواسته اصلی دشمنان اسلام است

دوغو پرینچک رهبر حزب وطن ترکیه نیز در این دیدار با تاکید بر اشتراکات دینی و فرهنگی دو کشور گفت: مردم ترکیه خواستار گسترش مناسبات دوکشور در عرصه­ های مختلف هستند و این خواسته آنها توسط نمایندگان مردم در مجلس به ویژه اعضای حزب وطن ترکیه با جدیّت پیگیری می­ شود.

وی با انتقاد از سیاست های یوروآتلانتیک گفت: خطر تجزیه کشور و افزایش بدهی­ های خارجی دو نتیجه نزدیکی به غرب برای ترکیه بود.

پرینچک همچنین افزود: تغییر راهبرد ترکیه از غرب به شرق به ویژه ایران و کشورهای غرب آسیا، تامین کننده منافع ملّی و امنیت این کشور است.

رهبر حزب وطن ترکیه ضمن محکوم کردن کودتای نافرجام آمریکایی- صهیونیستی سال گذشته در ترکیه گفت: ایجاد تفرقه و درگیری قومی- مذهبی خواسته اصلی دشمنان اسلام برای تضعیف کشورهای مستقل منطقه است تا اهداف شوم خود را عملی کنند.

پرینچک در پایان این دیدار گفت: گسترش مناسبات ترکیه و ایران در عرصه های گوناگون با توجه به توانمندی­های دو کشور در تامین منافع فیمابین مؤثر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet