هدر موبایل
1396/04/20 19:21:47
سرویس فرهنگی
نماینده تهران در نشست تخصصی با کارشناسان میراث فرهنگی :

حفاظت از میراث فرهنگی نیازمند نگاه تخصصی

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه حفاظت از میراث فرهنگی نیازمند نگاه تخصصی است،گفت: امروز نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان توجه به میراث فرهنگی و آثار ملی بحث داغ و به روزی است .
حفاظت از میراث فرهنگی نیازمند نگاه تخصصی نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه حفاظت از میراث فرهنگی نیازمند نگاه تخصصی است،گفت: امروز نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان توجه به میراث فرهنگی و آثار ملی بحث داغ و به روزی است . https://cdn.icana.ir/d/019/201606108016321826.jpg حفاظت,از,میراث,فرهنگی,نیازمند,نگاه,تخصصی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی شیخ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی  درباره جلسه امروز  با برخی از اهالی دانشگاه و کارشناسان میراث  فرهنگی  با  برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی،گفت: برگزاری  این  جلسات برای افزایش هم اندیشی بسیار مفید است زیرا  نمایندگان با نظرات بدنه کارشناسی و دانشگاهیان آشنا می‌شوند و بی‌شک کارشناسان می‌توانند راهکارهای خوبی را برای برون رفت از مشکلات ارائه کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز نه تنها در ایران بلکه در همه جای جهان توجه به میراث فرهنگی و آثار ملی بحث داغ و به روزی است .

وی ادامه داد: مجلس تصمیم دارد در این مسئله مهم که با هویت و پیشینه تاریخی ما در ارتباط مستقیم است، وارد شود و تا حد توان در جهت رفع مشکلات موجود گام بردارد و این در حالی است که طرح تبدیل شدن سازمان میراث فرهنگی به وزارت نیز در مجلس در حال شکل‌گیری است و نظر کارشناسان در این خصوص می‌تواند مفید باشد.

شیخ افزود: البته هر تغییری باید با تأمل، مطالعه و دقت صورت پذیرد و این جلسات در راستای آشنایی با ابعاد گوناگون این مسئله است و از همین رو امروزه همه ما اعم از دانشگاه‌ها، مسئولان اجرایی، قوه قضائیه، قوه مقننه، اصحاب رسانه، سازمان‌های مردم نهاد و همه موظفیم به مسئله میراث فرهنگی توجه کنیم.

نماینده تهران تصریح کرد: این بناها و آثار و مواریث غیرمادی، ثروتی بین نسلی است و ما باید از این ثروت بزرگ محافظت کنیم.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ،یادآورشد: موزه‌ها ثروت بزرگ برای آیندگان ،سند قدمت و هویت کشور ما هستند بنابراین کارشناسان باید بگویند وظیفه مردم، مسئولان و قانونگذاران و قضات چیست و ما امروز از تمام کارشناسان می‌خواهیم به نمایندگان در این زمینه مشاوره ارائه نمایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet