هدر موبایل
1396/04/23 10:47:18
سرویس سیاسی
سامانی در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

نقش وزارت کشور در صورت انحلال یا ابطال انتخابات شوراها چیست / تشریح وضعیت استثناء شهرتهران در قانون

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها توضیحاتی را در خصوص شوراهایی که منحل یا انتخابات آن‌ها ابطال شده است را تشریح کرد.
نقش وزارت کشور در صورت انحلال یا ابطال انتخابات شوراها چیست / تشریح وضعیت استثناء شهرتهران در قانون قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها توضیحاتی را در خصوص شوراهایی که منحل یا انتخابات آن‌ها ابطال شده است را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106591535818.jpg نقش,وزارت,کشور,در,صورت,انحلال,یا,ابطال,انتخابات,شوراها,چیست,/,تشریح,وضعیت,استثناء,شهرتهران,در,قانون Icana

سید سلمان سامانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت شوراهایی که انتخابات آنها ابطال شده است یا شورایی که منحل می‌شود، اظهار داشت: براساس قانون، اگر انتخابات شورای شهری ابطال یا شورایی منحل شود، استانداران به عنوان جانشین شورای شهر مسئولیت پیدا می‌کند تا وظایفی که مطابق قانون بر عهده شورای شهر نهاده شده را بر عهده گیرد.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها بیان کرد: در صورتی که انتخابات شورای شهری ابطال یا مطابق مقررات قانونى شورایی منحل شود، استانداران تا برگزارى انتخابات و تشکیل شوراى جدید به عنوان جانشین شورای شهر به وظایف قانونی این نهاد عمل می‌کنند که در دوره‌هاى گذشته نیز موارد این چنینی وجود داشته است.

وى افزود: استثناء در این خصوص شوراى شهر تهران است که در صورت انحلال شورا یا ابطال انتخابات آن این مسئولیت برعهده وزیر کشور قرار می گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بر اساس ماده ۸۵ قانون تشکیلات، وظایف و اختیارات و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران:

هر گاه انتخابات هر یک از شوراهای روستا و شهر و شهرک بنا به دلایل ذکر شده متوقف و یا پس از تشکیل طبق مقررات قانونی منحل‌شود تا برگزاری انتخابات مجدد و تشکیل شورای جدید، استاندار جانشین آن شورا خواهد بود. ( اصلاحیه مورخ 27/08/86 )

تبصره 1 - جانشین شورای شهر تهران، وزیر کشور خواهد بود.

تبصره 2 - جانشین شورای روستا، شورای بخش می‌باشد.

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet