هدر موبایل
1388/04/09 13:49:00
سرویس صحن
اکرمی پیشنهاد داد:

تقسیم تهران به 4 استان

**نماینده مردم تهران،‌ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد استان تهران به چهار استان تقسیم شود.

"سیدرضا اکرمی" اولین ناطق میان دستور جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به دخالت‌های بیگانگان در امور داخلی ایران، سخنان آمریکای جهانخوار و برخی کشورهای اروپایی امروز شرم‌آور و فرعون‌آمیز دانست.

اکرمی با بیان اینکه نه این توقعات چیز تازه‌ و نه این اظهارات موضوع جدیدی است، یادآور شد: پس از انقلاب اسلامی که منافع آمریکا در ایران قطع شد از همان زمان ما شاهد ستیز آنها با ایران در ابعاد مختلف بوده‌ایم.

وی تاکید کرد: در واقع باید گفت که سی سال است که ایران در مقابل آنها ایستاده و به امید خداوند این دوره هم با موفقیت طی خواهد شد.

نماینده مردم تهران با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در نماز جمعه و دیدار با نمایندگان مجلس تاکید کرد: باید همه مواضع ایشان مورد توجه قرار گرفته و به همه موارد اهتمام ورزیده شود.

وی تاکید کرد: البته مجلس باید کانون آرامش‌بخشی، تامل و نظارت بر همه امور باشد.

اکرمی با تاکید بر لزوم وجود اخلاق در سطح جامعه گفت:‌ اخلاق در منطق قرآنی آنقدر مهم است که خداوند در معرفی پیامبر اکرم می‌فرماید او اسوه اخلاق است و خود پیامبر اسلام نیز می‌فرمایند که من برای اتمام اخلاق مبعوث شده‌ام.

نماینده مردم تهران در ادامه نطق خود اظهار داشت: در خصوص مبحث ساماندهی شهر تهران صحبت‌هایی با استاندار تهران،‌ وزیر کشور و دبیر شورای امنیت ملی و دیگر مسئولان گفتگو کرده‌ام و باز هم می‌گویم که استان تهران 13 میلیون جمعیت و شهر تهران 8 میلیون جمعیت دارد لذا عوارض فراوانی هم با خود همراه دارد.

وی افزود: ‌تهران هنوز مهاجرپذیر و البته فساد اخلاقی و دیگر جرائم در آن صورت می‌گیرد و مشکلات زیادی هم دارد و گفته شده که 60 درصد جرائم کشور در تهران انجام می‌شود.

اکرمی در ادامه سخنان خود پیشنهاد داد که تهران به 4 استان تقسیم شده تا پس از تقسیم تهران مسائل در هر استان راحت‌تر حل شود.

وی تصریح کرد: البته پس از این اقدام مراکز آموزش نظامی نیز باید از شهرها خارج شوند.

اکرمی با بیان اینکه به سادگی می‌ توان سازمان‌های متعدد وابسته به وزارتخانه‌ها را به استان‌های دیگر انتقال داد، ابراز امیدواری کرداین موضوع در برنامه پنج ساله مورد توجه قرار بگیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet