هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

رتبه یکصد و بیستم اشتغال، شایسته ایران نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: رتبه یکصد و بیستم اشتغال در میان ۱۹۶ کشور، شایسته ایران نیست.
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 09:45
رتبه یکصد و بیستم اشتغال، شایسته ایران نیست رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: رتبه یکصد و بیستم اشتغال در میان ۱۹۶ کشور، شایسته ایران نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103076664581.jpg رتبه,یکصد,و,بیستم,اشتغال،,شایسته,ایران,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، داود محمدی با اشاره به گزارش بانک جهانی درباره وضعیت محیط کسب‌وکار در کشورهای مختلف اظهار کرد: در این گزارش، کشورمان در محیط کسب و کار در میان یکصد و نود کشور جهان در رتبه ۱۲۰ و در بین ۲۵ کشور منطقه‌ای سند چشم‌انداز، در جایگاه شانزدهم قرار گرفته است که به هیچ عنوان در خور و شایسته نیست.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، اقدام در راستای تقویت حوزه کسب و کار و حذف موانع پیش روی فعالان اقتصادی را از ملزومات بهبود شرایط کنونی و تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی کشور همه نهادها و دستگاه‌های اجرایی وظیفه دارند با عزم جدی و همگانی، راهکارهای جهشی، فوری و جهادی برای دستیابی کشورمان به رتبه نخست در میان کشورهای سند چشم‌انداز اتخاذ کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران از نظر منابع انسانی، موهبت‌های الهی و شرایط جغرافیایی در موقعیت ممتاز جهانی قرار دارد و  همچنانکه در بخش‌های علمی، هنری، ورزشی، تکنولوژی‌های نوین، دانش هسته‌ای، سایبری، موشکی، المپیادهای مختلف علمی و چندین دستاورد دیگر شاهد جایگاه ممتاز کشورمان بوده‌ایم، در عرصه اقتصادی نیز می‌توانیم به این جایگاه دست یابیم.

به گزارش مهر، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، مسئله اشتغال را از جمله دغدغه‌های جدی مردم و جوانان برشمرد و بیان کرد: امروز سیل متقاضیان اشتغال، به ویژه جوانان و تحصیلکردگان و مشکلات شدید جامعه کارگری و تولیدکنندگان، مبین غفلت از مقوله اقتصاد مقاومتی به عنوان یک ضرورت حتمی و فوری است که باید برای آن راهکارهای جدی یافت و بر اساس راهکارها با عزم راسخ حرکت کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000