هدر موبایل
1396/04/21 10:07:24
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قوامی:

۱۵۰میلیاردتومان سهم خراسان شمالی از اعتبارات مالیات برارزش‌افزوده

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: از محل اعتبارات قانون مالیات بر ارزش‌افزوده سال ۹۶، سهم خراسان شمالی ۱۵۰ میلیارد تومان است که تا پایان سال اختصاص می‌یابد.
۱۵۰میلیاردتومان سهم خراسان شمالی از اعتبارات مالیات برارزش‌افزوده نائب رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: از محل اعتبارات قانون مالیات بر ارزش‌افزوده سال ۹۶، سهم خراسان شمالی ۱۵۰ میلیارد تومان است که تا پایان سال اختصاص می‌یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/127687.jpg ۱۵۰میلیاردتومان,سهم,خراسان,شمالی,از,اعتبارات,مالیات,برارزش‌افزوده Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی اظهار کرد: نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده کالا و خدمات عمومی در سال جاری ۹ درصد است که شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی، بابیان اینکه ۳ درصد عوارضی که توسط سازمان امور مالیاتی کشور وصول می‌شود، به‌حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور واریز می‌شود، افزود: این اعتبار در جهت توسعه و آبادانی شهرها و روستاها مورداستفاده قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از اعتبارات این محل در سال جاری، حدود ۱۷ هزار میلیارد تومان است.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین ۳۵ هزار میلیارد تومان از اعتبارات مربوط به مالیات است که در سال ۹۶ وصول می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی سهم خراسان شمالی از اعتبارات قانون مالیات بر ارزش‌افزوده در سال ۹۶ را ۱۵۰ میلیارد تومان برآورد کرد که تا پایان سال اختصاص می‌یابد.

قوامی با اشاره به تمدید قانون مالیات بر ارزش‌افزوده برای امسال، اظهار کرد: این قانون از سال ۹۲ هرساله تمدید می‌شود که نیازمند دائمی شدن است.

وی تصریح کرد: برای دائمی شده قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، اشکالاتی در اجرا وجود دارد که باید اصلاح شود.

وی بابیان اینکه در قانون فعلی مالیات بر ارزش‌افزوده در برخی ماده‌ها به مؤدیان در پرداخت مالیات فشار وارد می‌شود، افزود: یکی از این موارد، ماده ۱۶ این قانون است که در صورت اصلاح، پرداخت مالیات از سوی پیمانکاران راه و شهرسازی تسهیل می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، نحوه اختصاص اعتبارات از محل قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را بر اساس جمعیت هر منطقه و استان برشمرد.

به گزارش مهر،  نائب رئیس کمیسیون برنامه‌ و بودجه مجلس شورای اسلامی، گفت: برای استان‌های کم برخوردار نیز از محل‌های دیگری ازجمله اعتبارات توازن منطقه‌ای اختصاص می‌یابد که سهم خراسان شمالی ۳ درصد این اعتبارات، شامل ۲۰۰ میلیارد تومان است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet