ایام محرم 1398
1388/04/09 18:21:00
سرویس صحن
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

طرح اصلاح ساختار اداری دولت به 17 وزارتخانه در حال بررسی است

**عضو کمیسیون اجتماعی گفت: طرح پیشنهادی تعدادی از نمایندگان مجلس، مبنی بر تغییر ساختار اداری دولت که بر اساس آن تعداد وزارتخانه‌های کشور به ۱۷ تقلیل می‌یابد، در حال بررسی است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مراد علی منصوری اظهار داشت : براساس این طرح، قرار است وزارت کار، بازرگانی و صنایع و معادن به وزارت امور تولیدی و خدمات تبدیل شوند و وزارت بهداشت و رفاه نیز تبدیل به وزارت سلامت و آموزش و پزشکی و رفاه ‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: براساس این طرح وزارت مسکن منحل شده و مسئولیت آن به حوزه‌های ذی‌ربط وزارت کشور داده خواهد شد.

همچنین وزارت نیرو نیز منحل و وظایف برق به وزارت نفت، آب و فاضلاب روستایی به وزارت کشور، سازمان آب گرم معدنی به میراث فرهنگی و بخش آب کشاورزی به وزارت جهاد سپرده خواهد شد.

وی یادآور شد براساس ماده شش این طرح قرار است وزارتی با نام وزارت امور زیربنایی ایجاد شود که تجمیع فعالیت‌های زیربنایی در آن صورت گیرد و براساس ماده هفت این طرح سازمان میراث فرهنگی تبدیل به وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری می‌شود.

نماینده رامیان با بیان این که وزارت راه و ارتباطات در این طرح منحل خواهد شد، گفت: سازمان ملی جوانان و امور زنان نیز منحل خواهد شد و در نهایت وزارت جوانان و تربیت بدنی تشکیل می‌شود.

این طرح با حضور وزراء کار، رفاه، معادن، وزارت تعاون و اعضاء کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet