خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/23 09:49:42
سرویس اقتصادی
نجفی خوشرودی:

رفع موانع حضور ایران در بازارهای منطقه ای/ استفاده از بازارهای کشورهای عراق و سوریه در دستور کار قرار گیرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات اقتصادی ایرانی باید از فرصت بازسازی کشور عراق و سوریه استفاده کنند، گفت: مسئولان سوری و عراقی نیز باید از حضور سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای خود استقبال کنند.
رفع موانع حضور ایران در بازارهای منطقه ای/ استفاده از بازارهای کشورهای عراق و سوریه در دستور کار قرار گیرد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقامات اقتصادی ایرانی باید از فرصت بازسازی کشور عراق و سوریه استفاده کنند، گفت: مسئولان سوری و عراقی نیز باید از حضور سرمایه گذاران ایرانی در کشورهای خود استقبال کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg رفع,موانع,حضور,ایران,در,بازارهای,منطقه,ای/,استفاده,از,بازارهای,کشورهای,عراق,و,سوریه,در,دستور,کار,قرار,گیرد Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره حضور ایران در بازارهای کشورهای همسایه عراق و سوریه اظهار داشت: حوزه همسایگان جمهوری اسلامی ایران در واقع فرصت های ویژه اقتصادی برای کشور ما به شمار می رود، ولی برخلاف این فرصت ها که به صورت بالقوه و فراوان وجود دارد، متاسفانه به دلیل درگیر شدن بخشی از این کشورهای در آتش جنگ و درگیری های داخلی یا مداخلات خارجی و یا تروریسم و خشونت ورزی در مقاطعی این فرصت ها با چالش های جدی برای کشور ما توام شده است.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع فرصت و زمینه را برای حضور هرچه بیشتر اقتصادی ایران و معرفی و یا امکان صادرات ظرفیت ها و پیشرفت های اقتصادی و فنی در این کشورها به دلیل وجود تروریسم محدود و یا به چالش کشیده است.

وی افزود: در این راستا شاید پر بیراه نباشد که بگوییم حوزه همسایگان ما بصورت همزمان در عین اینکه برای ما فرصت است، تهدیداتی نیز  مانند سیل آوارگان به سوی ایران، مشکلات مرزی و نا امنی هایی از این دست در طول سال های متمادی مشکلاتی را برای ایران به همراه داشته است.

نجفی با اشاره به آزادسازی موصل و عراق از اشغال تروریست ها و داعش تصریح کرد: فرصت دوباره و بالقوه ای برای دولت عراق پس از حضور و نقش جدی ایران برای مبارزه با تروریسم ایجاد شده که باید دولت این کشور از آن استفاده کند.

وی خاطر نشان کرد: این استعداد و شایستگی برای ایران است که با توجه به ظرفیت های اقتصادی بتواند به روند بازسازی، نوسازی، مکمل سازی اقتصادی، ارایه فرصت های سرمایه گذاری توسعه تجارت و همکاری های متقابل اقدام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت ایران باید شرایط حضور موثر اقتصادی به ویژه بخش خصوصی، سرمایه گذاران و صادر کنندگان خدمات بخش فنی و مهندسی را در کشورهای عراق و سوریه تسهیل کند، اظهار داشت: انتظار هم می رود که دولت عراق از این فرصت همسایگی استفاده کند، چراکه از لحاظ اقتصادی و پیوندهای همسایگی و مناسبات همجواری حتما به نفع عراق خواهد بود.

وی تاکید کرد: فرصت متقابلی بین ایران و عراق به وجود آمده تا در مسیر بازسازی خرابی های ناشی از حضور تروریست ها و داعش در این کشور بصورت مشترک گام بردارند./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet