هدر موبایل
1396/04/21 11:11:17
سرویس صحن
ساری در صحن علنی مطرح کرد؛

تأکید بر لزوم احیای تالاب‌ها و رفع مسائل مربوط به قطع آب و برق استان خوزستان

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی بر لزوم احیای تالاب‌های خوزستان و رفع مشکلات در زمینه قطعی آب و برق این استان تأکید کرد.
تأکید بر لزوم احیای تالاب‌ها و رفع مسائل مربوط به قطع آب و برق استان خوزستان نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی بر لزوم احیای تالاب‌های خوزستان و رفع مشکلات در زمینه قطعی آب و برق این استان تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105831398312.jpg تأکید,بر,لزوم,احیای,تالاب‌ها,و,رفع,مسائل,مربوط,به,قطع,آب,و,برق,استان,خوزستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ساری در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در خصوص گزارش کمیسیون انرژی درباره بحران اخیر قطعی آب، برق و مخابرات استان خوزستان گفت:در حال حاضر کانون اصلی تولید ریزگردها در داخل ایران است؛بنابراین باید اقدامات جدی در این راستا صورت گیرد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:وجود گرد و غبار و ریزگرد در ایران در چند سال اخیر به دلیل خشک شدن تالاب‌ها در ایران و عراق است.

تالاب‌های هور‌العظیم و شادگان احیاء شوند/ تعطیلی مدارس و ادارات و قطعی آب و برق مردم استان خوزستان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است

ساری افزود: حدود دومیلیون هکتار از تالاب‌های کشور عراق و 40درصد از تالاب‌های خوزستان خشک شده است و راه‌حل آن اقدامات کارشناسی براساس هر منطقه و احیای تالاب‌ها است.

وی ادامه داد: اوج خشک شدن تالاب‌ها مربوط به سال‌های 87 و 89 است که بخش قابل توجهی از 2.5 میلیون هکتار تالاب عراق خشک شد و تالاب بین‌النهرین در حال خشک شدن است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تعطیلی مدارس و ادارات و قطعی آب و برق مردم استان خوزستان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده است؛بنابراین باید اقدامات جدی در این راستا صورت گیرد و تالاب‌های هور‌العظیم و شادگان احیاء شوند ؛البته اقدامات دولت در این راستا قابل تقدیر است؛اما امیدوارم این اقدامات تداوم یابد و مصوبات در این رابطه به طور کامل اجرایی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet