خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/24 08:35:00
سرویس اقتصادی
کیان پور :

تلخ‌کامی کشاورزان از گرانی پیاز/ گرانی پیاز اشک دهک‌های پایین جامعه را درآورده است

نماینده درود و ازنا درمجلس،گفت:نرخ نجومی پیاز  بسیاری از طبقات متوسط و دهک‌های پایین جامعه را نگران کرده است، دولت به طریق اضطراری به این موضوع ورودکند.
تلخ‌کامی کشاورزان از گرانی پیاز/ گرانی پیاز اشک دهک‌های پایین جامعه را درآورده است نماینده درود و ازنا درمجلس،گفت:نرخ نجومی پیاز  بسیاری از طبقات متوسط و دهک‌های پایین جامعه را نگران کرده است، دولت به طریق اضطراری به این موضوع ورودکند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108611019907.jpg تلخ‌کامی,کشاورزان,از,گرانی,پیاز/,گرانی,پیاز,اشک دهک‌های,پایین جامعه,را,درآورده,است Icana

مجید کیان پوردرگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره افزایش تصاعدی نرخ پیاز درکشور،گفت: نرخ نجومی پیازطبقه متوسط  و دهک‌های پایین جامعه را نگران کرده است، بنابراین باید مشخص شودبه کدام دلیل باید شهروندان پیاز که نقش مولد در  پخت و پز بسیاری از  مواد غذایی سفره درجه یک شهروندان را دارد را  بدین  نرخ  که  هیچ گونه  تطابقی  با قدرت  خرید  اقتصادی مردم ندارند را  خریداری کنند.

 نماینده  مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: دولت باید با ترسیم یک استراتژی قانومنداجازه ندهد بدون حساب و کتاب محصولات غذایی با تغییر نرخهای ناگهانی روبروشوندو وزارت کشاورزی برای خرید تضمینی محصولات باید دو اصل  خرید به موقع و پرداخت در اسرع وقت را  مدنظر قرار دهند.

 کیان پور افزود:  تلخی کام کشاورزان  در گرانی پیاز  نیز  حدیث دیگری است، زیرا تکرار این  موضوع که محصولاتی همچون سیب زمینی و پیاز در مقاطع مختلف از کشاورزان با بهای مناسب خریداری  نمی شوند ، نیازمند واکاوی است، زیرا عدم خرید بهنیه از کشاورز دراین راستا  موجب می شود تا دلالان با ورود به بازار پیاز تعادل این محصول بسیار کاربردی را  برهم بزنند.

عضوهیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس،یادآورشد:گرانی پیاز اشک دهک های کم درآمد جامعه را درآورده است و دولت نیزباید با دید نظارتی هرچه سریعتر وارد این مقوله شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet