هدر موبایل
1396/04/21 10:58:25
سرویس صحن
فلاحت پیشه در جریان قرائت گزارش قراردادهای نفتی وزیر نفت:

قرارداد با توتال میزان بهره برداری ایران از میدان مشترک نفتی با قطری ها را افزایش می دهد

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس با بیان اینکه درحال حاضر ۹۱۵ نوع تحریم حقوقی و حقیقی برداشته شده است،گفت: امروز حداکثر ۲ درصد به خارج از کشور تعلق می گیرد چرا که خام فروشی نداریم.
قرارداد با توتال میزان بهره برداری ایران از میدان مشترک نفتی با قطری ها را افزایش می دهد نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس با بیان اینکه درحال حاضر 915 نوع تحریم حقوقی و حقیقی برداشته شده است،گفت: امروز حداکثر 2 درصد به خارج از کشور تعلق می گیرد چرا که خام فروشی نداریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201703105927095379.jpg قرارداد,با,توتال,میزان,بهره,برداری,ایران,از,میدان,مشترک,نفتی,با,قطری,ها,را,افزایش,می,دهد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حشمت الله فلاحت پیشه در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی بعد از قرائت گزارش قراردادهای نفتی با توتال فرانسه از سوی وزیر نفت با بیان اینکه مسئولیت فضای روانی داخل و خارج از کشور را داریم، گفت: حداکثر درآمد نفتی در زمان رضا پهلوی 33درصد بود و بعد از ملی شدن صنعت نفت تنها به 50درصد رسید در حالیکه امروز حداکثر 2 درصد به خارج از کشور تعلق می گیرد چرا که خام فروشی نداریم.

اصول حاکمیت ملی و تضمین حقوق مادی در این قرارداد رعایت شده است

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در فضای پسابرجام قرار داریم، عنوان کرد: سدشکنی قراردادی که امروز با توتال بستیم بسیار مهم است و اصول حاکمیت ملی و تضمین حقوق مادی در این قرارداد رعایت شده چنانچه نمی توانیم با بودجه موجود 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری انجام دهیم.

نباید با بی اعتمادی به مسئولان توان چانه زنی آن ها را کاهش دهیم /قرارداد با توتال به معنی بازگشت تحریم ها نیست

وی افزود: قطری ها روزانه 123 میلیارد تومان از میدان مشترک برداشت گاز داشتند که این قرارداد باعث می شود،بهره برداری ایران افزایش یابد لذا نباید با بی اعتمادی به مسئولان توان چانه زنی آن ها را کاهش دهیم و صرفا استفاده از ابزار نظارتی در مجلس کفایت می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با بیان اینکه درحال حاضر 915 نوع تحریم اعم از حقوقی و حقیقی برداشته شده، خاطرنشان کرد: 245 نوع تحریم باقی مانده اما قرارداد حاضر بازگشت تحریم ها نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet