آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رستمیان خبرداد:

نمایندگان به دنبال تهیه طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان فنی‌وحرفه‌ای/ وزارت علوم متولی کار شود

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به عملکرد ناموفق سازمان فنی‌وحرفه‌ای از آماده‌سازی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد این سازمان خبرداد.
چهارشنبه 21 تیر 1396 ساعت 12:03
نمایندگان به دنبال تهیه طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان فنی‌وحرفه‌ای/ وزارت علوم متولی کار شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به عملکرد ناموفق سازمان فنی‌وحرفه‌ای از آماده‌سازی طرح تحقیق و تفحص از عملکرد این سازمان خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105282558640.jpg نمایندگان,به,دنبال,تهیه,طرح,تحقیق,و,تفحص,از,عملکرد,سازمان,فنی‌وحرفه‌ای/,وزارت,علوم,متولی,کار,شود Icana

علی رستمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از آماده‌سازی طرحی برای تحقیق و تفحص از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور خبرداد و گفت: سازمان فنی و حرفه ای درحال حاضر با وجود کارکنان بسیار و ایجاد هزینه‌های هنگفت برای دولت، از اصل وظایف خود دور شده است؛ یعنی جای آموزش در این سازمان هم اکنون بسیار خالی است زیرا فضاهای آموزشی توسط مسئولان سازمان فنی و حرفه‌ای به آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد زیرمجموعه وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی اجاره داده شده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان فنی و حرفه ای از اصلی ترین وظیفه خود یعنی ایجاد کار آفرینی، تولید و اشتغال فاصله بسیاری دارد، افزود: متاسفانه نه تنها فنی و حرفه ای از انجام وظایف ذاتی خود غافل شده بلکه هیچ بحثی درحال حاضر درخصوص این موارد نمی شود؛ به طوری که طبق بررسی های انجام شده در5  استان سازمان فنی و حرفه ای هیچ اقدام مثبت و قابل قبولی درجهت وظایف خود انجام نمی دهد.

وی با تاکید بر اینکه در اکثر استان های کشور مراکز فنی و حرفه ای به معنای واقعی تعطیل شده است، تصریح کرد: بنابراین با توجه به نقاط ضعف بسیار در این سازمان، طرحی آماده شده است مبنی بر اینکه به کدام دلیل و علت مسئولان فنی و حرفه ای برخی مراکز را دراستان ها تعطیل و یا اجاره داده اند، ضمن اینکه آموزش های حال حاضر فنی و حرفه ای مبتنی بر بازارکار و در راستای تولید و اشتغال مورد نیاز جامعه نیست و فناوری های جدید هیچ جایگاهی در آموزش های فنی و حرفه ای ندارد.

رستمیان با بیان اینکه نگارش طرح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان فنی و حرفه ای به اتمام رسیده است، افزود: پس ازجمع آوری امضاء نمایندگان، این طرح هفته آینده به هیات رییسه مجلس تقدیم می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه طرحی نیز برای انتقال سازمان فنی و حرفه ای به وزارت آموزش عالی آماده شده است،گفت: سازمان فنی وحرفه ای یا باید به زیرمجموعه وزارت علوم منتقل شود یا اینکه با تغییر نگرش سیستم آموزشی در این سازمان باید به روز و براساس بازار اشتغال شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر