هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور:

هر قاضی ماهانه2.5 برابر استاندارد جهانی پرونده بررسی می کند/ افزایش بار مالی دولت با جذب 18 هزار قاضی

سرویس اجتماعی
عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: میزان بررسی پرونده ها برای هر قاضی در ماه 2.5 برابر استاندارد جهانی است.
جمعه 23 تیر 1396 ساعت 09:26
هر قاضی ماهانه2.5 برابر استاندارد جهانی پرونده بررسی می کند/ افزایش بار مالی دولت با جذب 18 هزار قاضی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: میزان بررسی پرونده ها برای هر قاضی در ماه 2.5 برابر استاندارد جهانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100328201041.jpg هر,قاضی,ماهانه2.5,برابر,استاندارد,جهانی,پرونده,بررسی,می,کند/,افزایش,بار,مالی,دولت,با,جذب,18,هزار,قاضی Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اعلام معاون فرهنگی قوه قضاییه مبنی بر اینکه دستگاه قضا به 18 هزار قاضی نیازمند است، گفت: اگرچه در شرایط کنونی نیازمند جذب قاضی در دستگاه قضایی هستیم اما بدون شک لازم است برنامه ریزی ها را به سمتی سوق دهیم تا شاهد کاهش ورودی پرونده ها باشیم.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی برای رفع مشکلات اساسی به دنبال جذب قاضی هستند اما سازوکارهای زیادی وجود دارد که به وسیله آن می توان شاهد کاهش پرونده ها بود در حوزه پیشگیری از وقوع جرم اگر بتوان موفق عمل کرد حجم پرونده ها کاهش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در حوزه اطلاع رسانی به مردم و اطاله دادرسی و حل و فصل دعاوی اگر سازوکاری در نظر بگیریم دیگر نیازی به جذب 18 هزار قاضی نیست زیرا ورود این تعداد قضات بارمالی زیادی را نیز به دولت تحمیل خواهد کرد.

وی یادآور شد: اگرچه قضات ماهانه بین 100 تا 130 پرونده بررسی می کند و این عدد نسبت به استاندارد جهانی بسیار زیاد است اما رسیدن به نرم جهانی را تنها با اضافه کردن قضات نمی توان رفع کرد بلکه لازم است به دنبال کاهش ورودی پرونده ها بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: در حال حاضر میزان بررسی پرونده ها برای هر قاضی در ماه  2.5 برابر با استاندارد جهانی فاصله دارد که باید با راهکارهای مدبرانه به دنبال کاهش این آمار بود در غیر این صورت دستگاه قضا با مشکلاتی روبرو خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000