هدر موبایل
1396/04/21 12:59:15
سرویس صحن
علی ساری در نطق میان دستور:

انتخاب وزیران قانونمند و فراگیر می خواهیم/در انتخاب وزرا دقت کنیم

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب و معرفی کابینه دولت دوزادهم به مجلس گفت: درباره انتخاب اعضای کابینه دقت نظر می خواهیم.
انتخاب وزیران قانونمند و فراگیر می خواهیم/در انتخاب وزرا دقت کنیم نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتخاب و معرفی کابینه دولت دوزادهم به مجلس گفت: درباره انتخاب اعضای کابینه دقت نظر می خواهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105831398312.jpg انتخاب,وزیران,قانونمند,و,فراگیر,می,خواهیم/در,انتخاب,وزرا,دقت,کنیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت, علی ساری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 21 تیرماه) در نطق پیش از دستور خود افزود: دوستان و یاران امام و خدام گرام بشنوید، این پیام و جان کلام را که آورده اند، از سرزمین نفت خام خوزستان قهرمان.

خوزستان همیشه سرزمین دفاع جانانه بوده است

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود:خوزستان همیشه آماج حضور خصمانه بوده، همیشه سرزمین دفاع جانانه بوده، همیشه برای نظام پشتوانه بوده، خوزستان همیشه پر از آب و روخانه بوده، اما امروز دهقان خواب ندارد، زارع ما تاب ندارد، سرزمین ما آب ندارد، برنج شاداب ندارد، مثل قدیم گندم بی حساب ندارد، دل ها گرفته و خطیب، قدرت خطاب ندارد.

وی افزود:میزان صادرات برق گواه است که خوزستان سرزمین نیروگاه است،موطن من،شاهد قطع کهربا در گاه و بیگاه است، کارگر ما هنوز درگیر امرار معاش است، امنیت ما هنوز درگیر قماش و اوباش است، وقتی که آقا فرمود وضعیت خوزستان دلخراش است، به همه گفتیم که دولت پرتلاش در حالت آماده باش است.

ساری تصریح کرد: اما خشکسالی زیاد و آب کم شد، از شدت گرما جنهم شد، گرما زیاد و نامنظم شد، اشتغال کم و شادی مبدل به غم شد، به راستی چرا؟ چرا محرومیت زیاد و جدیت کم است؟ مسئولیت زیاد و عنایت کم است؟، خوزستان نفت دارد ولی پیشرفت ندارد، طبیعت دارد، صنعت دارد منفعت ندارد، وسعت دارد اما فرصت ندارد، زراعت دارد اما طراوت ندارد، لیاقت دارد اما استعانت ندارد، برکت دارد ولی حرکت ندارد.

نماینده مردم اهواز در مجلس اظهارداشت:دوباره چندباره و هزار باره، یادکنیم کلام امام راحل را که در رسای خوزستان گفت که خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد،امروز از شاگرد حقوقدان شرق،روحانی موفق، همان کلام بنام امام (ره) به مشام رسید، آنجا که گفت مردم خوزستان حجت را بر ما تمام کردند، با شعار "ما که هوا نداریم اما هواتو داریم".

کشاروزان ما چیزی فراتر از احیای این خاک نمی خواهند

وی ادامه داد:کشاروزان ما چیزی فراتر از احیای این خاک نمی خواهند، مردم ما چیزی فراتر از ارزانی املاک نمی خواهند، چیزی فراتر از محو گرد و خاک نمی خواهند، مردم نجیب خوزستان چیزی فراتر از هوای پاک نمی خواهند، امنیت استان از واجبات ما است، اشتغال جوانان از مطالبات ما است، مسکن ارزان از منویات ما است.

ساری اظهار داشت:ما که با همه یکرنگ هستیم، ما که در راس پیکان جنگ بودیم، ما که آماج تیر و تفنگ بودیم، چرا شامل اجرای قانون نیستم؟ چرا لایق آب کارون نیستم؟ به راستی خروش آب کارون چه شد؟ درصد نفت و گاز مارون چه شد؟ حفر متروی اهواز که سال ها است که متری شده، رنگ غالب شهر ما خاکستری شده، درمان کشاورزی سراسری چرا کند پیش می رود؟ دستور مقام معظم رهبری چرا کند پیش می رود؟ مگر دستور تسریع اراضی نداده اند؟ پس آب آن کجاست؟ مگر این فرمان را سال های ماضی ندادند،

وی ادامه داد:والله خام فروشی شایسته نیست؛نفت می دهیم و بنزین می خریم، میوه می دهیم و آب میوه می خریم، صنایع ما لایق این پیشرفت آهسته نیست، هنوز درگیر معابر فاضلابیم و هر روز شاهد خشکی تالابیم، اگر به راستی فرزند ایرانیم، چرا وارث این همه سوال بی جوابیم؟.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: من اگرچه نماینده اهوازم، لاکن برای جای جای وطن سربازم، اگرچه تعهد به حوزه فعالیت دارم، ولی تعلق به نظام و حاکمیت دارم. آیا خیر و برکت خوزستان برای کشور است؟ آیا استان من شاهد این همه غم است؟ خوزستان دلگیر و بیمار است، غم و اندوه بیشمار است و اندوه خوزستان بسیار استف در سخترین ایام حیات خویش است، وامانده در بدیهیات خویش است.

بلایای طبیعی یک طرف، مدیران بی تدبیر یک طرف!

وی تصریح کرد: بلایای طبیعی یک طرف، مدیران بی تدبیر یک طرف، مردمان فقیر یک طرف، خوزستان نگرشی حیات بخش می خواهد، دیار من کوششی نجات بخش می خواهد. شما عزیزان وکلای علت و عدالت محوری اید، شما وکیل تمام کشورید، خوزستان امروز چشم به تصمیمات شما دارد، نگاه به تخصیصات شما دارد، وضعیت غم بار را به شما هشدار می دهم، هشدار خویش را با چشمی اشکبار می دهم، خوزستان عزم ملی می خواهد وعده های عملی می خواهد از شما یک یا علی(ع) می خواهد.

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: برادران و خواهران عزیز، وکلای ملت ایران یک پرسش دوستانه می پرسم، اندکی بیاندیشید و پاسخ اش را در دل خویش مرور کنید، آیا روزی در گرمای 55 درجه زیر غبار و ریزگرد و قطعی همزمان آب و برق زندگی کرده اید؟ به دلت روجوع کن و پاسخ اش را با دلت بگو. این است حال و روز خوزستان قهرمانی که دینش را به اسلام ادا کرد، از سدسازی های غیرکارشناسی و غیرضروری خبر دارید؟ از تلخی و شوری آب خبر دارید؟ از انتقال غیرضروری در حوزه داخلی و خارجی آب خبر دارید؟ از خشکی چندین تالاب خبر دارد؟ از گنداب کارون شاداب خبر دارید؟ از سقوط شاخص آموزشی خبر دارید؟

وی خاطر نشان کرد: از کمبود امکانات ورزشی بگویم،آسمان ما پر از آلاینده است، بیکاری در استان من فزاینده است، محرومیت تکان دهنده است.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در باب انتخاب کابینه دقت نظر می خواهیم، انتخاب وزیرانی صاحب نظر می خواهیم، وزیرانی که فراگیر و قانونمند هستند، کابینه ای که ظرفیت های استانم را هم ببیند، داریم انتظار از روحیه روحانی که بخواهد و بداند یا بتواند به امیدی دل قوم هدفمند، هوشمند و دردمند را بشاش کند. وعده تغییر نگاه امنیتی درباره اقوام و فرهنگ زیبا بود اما نشد، وعده انتقال آب فقط برای مصرف شرب زیبا بود اما نشد./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet