هدر موبایل
1396/04/21 12:03:07
سرویس صحن
تاجگردون در صحن علنی مطرح کرد:

انعقاد قرارداد نفتی توتال مهمترین اقدام بازدارنده در مقابل سنای آمریکا است

رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عقد قرارداد های نفتی نیازمند تعیین و بررسی پارامترهای خاصی است،گفت: انعقاد قراردادهایی همچون قرارداد نفتی توتال مهمترین اقدام بازدارنده ایران در مقابل اقدامات ظالمانه سنای آمریکا و تحریم های پیش رو است.
انعقاد قرارداد نفتی توتال مهمترین اقدام بازدارنده در مقابل سنای آمریکا است رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عقد قرارداد های نفتی نیازمند تعیین و بررسی پارامترهای خاصی است،گفت: انعقاد قراردادهایی همچون قرارداد نفتی توتال مهمترین اقدام بازدارنده ایران در مقابل اقدامات ظالمانه سنای آمریکا و تحریم های پیش رو است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702108028436503.jpg انعقاد,قرارداد,نفتی,توتال,مهمترین,اقدام,بازدارنده,در,مقابل,سنای,آمریکا,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا تاجگردون در نشست علنی امروز (چهارشنبه 21 تیرماه) مجلس شورای اسلامی پس از سخنان وزیر درخصوص قرارداد نفتی توتال گفت:  اعتقاد ما این است که باید با چند پارامتر به این قرارداد و این نوع قراردادها نگاه کنیم که یکی از این پارامترها فضای موجود، کارکرد مجلس، ابعاد فنی قرارداد و سایر موضوعایت است که در بسیاری از قراردادها صورت می گیرد.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر یک از این پارامترها، کارکرد و روش خاص خود را برای مقایسه دارد، افزود:برای بحث درباره ابعاد فنی قرارداد قاعدتاً در صحن علنی مجلس نباید به آن بپردازیم ؛چرا که این کار در توان فنی ما نیست. همچنین درخصوص ابعاد قراردادی نیز مجاری حقوقی باید دقت کنند،کمیسیون های ذی ربط به آن بپردازند و مهم این است که کارکردهای مجلس متناسب با فضای عمومی کشور و عرصه بین المللی چه نوع نگاهی داشته باشد.

مهم ترین اقدام بازدارنده ایران در مقابل سنای آمریکا عقد قراردادهایی مانند توتال  است

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما درحال حاضر به دنبال آن هستیم که اقدام بازدارنده جدی برای مقابله با سنای آمریکا داشته باشیم که به نظر بسیاری از صاحبنظران مهم ترین اقدام بازدارنده ایران در مقابل سنای آمریکا عقد چنین نوع قراردادهایی است.

وی تصریح کرد:ما چگونه می توانیم کشورهای دیگر را شریک خودمان کنیم که در برابر سنای آمریکا و تحریم های پیش رو بازدارنده باشد.

تاجگردون با بیان دلیل اینکه ما چرا به دنبال این کار رفتیم ،تاکید کرد:اصل موضوع این است که با مشکلاتی همچون بیکاری، عدم اشتغال و عدم سرمایه گذاری در کشور روبرو هستیم و با حلوا حلوا گفتن نیز دهان شیرین نمی شود و باید برای ورود منابع به کشور کاری کرد، ضمن اینکه در حال حاضر شرکت ملی نفت ایران 54 میلیارد دلار به سیستم بانکی کشور بدهکار است و با اصرار رئیس مجلس در اصلاح بودجه، وزارت نفت و شرک ملی نفت را مکلف کردیم که 10 درصد از این بدهی را برگرداند، یعنی آنها باید امسال 5.4 میلیارد دلار را برگردانند.

عملکرد دوران تحریم را نباید با دوران غیرتحریم مقایسه کرد

وی افزود: 14.5 درصد سهم نفت از فروش نفت امسال 6 میلیارد دلار است و این بدان معناست که شرکت ملی نفت توان بازپرداخت 10 درصد از بدهی سنوات گذشته که در دوران تحریم وغیرتحریم صورت گرفته را ندارد؛از این رو الزام آور است که ما به این سمت برویم که سرمایه گذار خارجی در کشور سرمایه گذاری کند.

رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در اینجا نکته ای که لازم است به وزیرنفت یادآوری کنیم این است که نباید عملکرد دوران تحریم را با دوران غیرتحریم مقایسه کنید،چرا که در این صورت ارزش کار خود را زیر سوال می برید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet