هدر موبایل
1396/04/21 12:16:53
سرویس صحن
اسماعیلی در نطق میان دستور:

رئیس جمهور کابینه شایسته و کارآمد انتخاب کند/ سهم خواهی افراد و گروه ها در انتخاب اعضای کابینه رخ ندهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نسبت به انتخاب ترکیب کابینه دولت دوازدهم تذکر داد.
رئیس جمهور کابینه شایسته و کارآمد انتخاب کند/ سهم خواهی افراد و گروه ها در انتخاب اعضای کابینه رخ ندهد عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نسبت به انتخاب ترکیب کابینه دولت دوازدهم تذکر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/59594.jpg رئیس,جمهور,کابینه,شایسته,و,کارآمد,انتخاب,کند/,سهم,خواهی,افراد,و,گروه,ها,در,انتخاب,اعضای,کابینه,رخ,ندهد Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، داریوش اسماعیلی در نشست علنی امروز (سه شنبه 20 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در ابتدای نطق میان دستور خود اظهارداشت: انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری رهبر فرزانه انقلاب از حال عبور یکی از مهم ترین و  حساس ترین دوره تاریخی خود است که البته مشابه آن طی عمر قریب 40 ساله خود نیز تجربه کرده است.

نماینده مردم سروستان،کوار،خرامه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: فشارهای جنابه سیاسی و مخصوص اقتصادی از طریق تحریم ها و  القای این نکته که مردم ایران ناگزیرند از میان دو گزینه حل مشکلات اقتصادی و معیشتی و تسلیم شدن  درمقابل آمریکا و غرب یکی را بپذیرند ؛یعنی یا تسلیم یا ادامه مشکلات اقتصادی به صورت فزاینده ای ادامه دارد.

نقض برجام از سوی کشورهای مقابل مخصوصا آمریکا  آنها را به شدت پیشمان می کند

وی گفت: این همان سناریوی است که در خصوص پذیرش برجام عنوان شد و سرانجام پس از پذیرش آن آمریکایی ها حتی حاضر به اجرای تعهدات خود نیز نشده و به صورت های مختلف سعی در نقض آن کرده که واضح ترین آن تصمیم اخیر حاکمان آن در تصویب تحریم های جدید است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر چه نقض برجام از سوی کشورهای مقابل مخصوصا آمریکایی ها  آنها را به شدت پیشمان خواهد کرد.

اسماعیلی عنوان کرد: دشمنان ملت ایران برای نیل به اهداف خود همزمان دو راهبرد را دنبال می کنند،از یک طرف ناامید کردن مردم و القای ضرورت تسلیم شدن در مقابل آمریکا، که البته به جای کلمه تسلیم کلمه زیبای تعامل استفاده می شود و از طرف دیگر تضعیف نهاد ها و ارکان اصلی نظام که از مهمترین آن می توان به تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مخصوصا نیروی قدس سپاه و قوه قضاییه اشاره کرد.

شلیک به داعش اقتدار نظام را به نمایش گذاشت

عضوهیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی گفت:عزیزانی که اخیرا با شلیک موشک به قلب داعشی های از خدا بی خبر اقتدار نظام جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشته اند؛همان موشک هایی که تا دیروز عده ای آزمایش آن را تهدیدی برای تعامل با دنیا و از بین بردن برجام عنوان می کردند و خوشبختانه امروز آن را منتسب به خود می دانند.

وی ادامه داد:چندی پیش انتخابات ریاست جمهوری با حضور بینظیر مردم انجام شد و مردم مومن و انقلاب ایران با حضور میلیونی خود یکبار دیگر نشان دادند که همچنان عاشق انقلاب و گوش به فرمان رهبری هستند؛ مردم نشان داده اند با اشاره یک اشاره رهبر انقلاب ساعت ها در صف های طولانی بایستند تا اثبات کنند به نظام جمهوری اسلامی، رهبر و کشور خود عشق می ورزند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اما آنچه که بعداز انتخابات مهم است این است که همه دوستداران نظام، همه انقلابیون و همه رهروان رهبری و همه خادمین  ملت باید دست در دست  به دولت به عنوان پیشانی اجرایی نظام کمک کنند تا به فضل الهی مشکلات جاری کشور و البته با تکیه بر پتانسیل ها و نیروهای داخلی حل شود.

مشکل بیکاری جوانان معضل و غده سرطانی برای نظام است/معیارهای انتخاب کابینه دولت دوازدهم

اسماعیلی گفت:همه باید کمک کنند تا دولت مشکل بیکاری جوانان را که امروز در حال تبدیل شدن معضل و غده سرطانی برای نظام است،حل شود دراین راستا و برای تحقق این مهم ریاست جمهوری منتخب نیز باید انتخابات همکاران خود از وزرا و معاونین بر اساس معیار شایسته سالاری، توانمندی، انقلابی گری و ولایت مداری انتخاب کند تا با تشکیل کابینه قوی و کارآمد زمینه خدمات شایسته به ملت فراهم شود.

وی اظهارداشت:ریاست جمهوری اطمینان داشته باشد؛اگر وزارت خود را با معیارهای فوق الذکر انتخابات و معرفی کند،با رای بالای مجلس همراه خواهد شد و اگر مسائل دیگری از جمله سهم خواهی افراد،احزاب و گروه ها معیار انتخاب وزرا باشد؛مجلس نیز مجبور است به تکلیف خود به شکل دیگری عمل کند،البته ریاست جمهوری عنایت دارد که قطعا همه افراد شایسته متعلق به استان خاص و در اقصی نقاط کشور و درهمه استان ها مخصوصا استان فارس می توان افراد شایسته شناسایی،انتخاب و معرفی کرد.

انتقال بیکاران تحصیلات کارشناسی به مقاطع بالا خیانت آشکار است

اسماعیلی در بخش دیگر نطق میان دستور ادامه داد:رشد بی رویه و بدون قاعده و بی ضابطه و بدون هدف تحصیلات تکمیلی در کشور است،آمارهای رسمی نشان می دهد که نرخ بیکاری درقشر تحصیل کرده حداقل 27 درصد است و با کمال تاسف با توسعه تحصیلات تکمیلی این نرخ بیکاری در حال انتقال به سطوح عالی آموزشی است.

وی گفت: اینجانب به عنوان یک معلم دانشگاه اعلام خطر می کنم تا دست از رشد و توسعه بی رویه و غیرهدفمند  تحصیلات تکمیلی بردارید و مخصوصا دانشگاه های غیردولتی نگاهشان به توسعه تحصیلات تکمیلی؛ نگاه بازار مابانه و نگاه درآمدزایی از طریق آموزش نباشد به این دانشگاه های توصیه می کنم به جای اصرار بر توسعه بی رویه تحصیلات تکمیلی از پتانسیل اعضای هیات  علمی و کارشناسان خود در انجام پژوهش های کاربردی و شرکت های دانش بنیان و ارتباط با صنعت استفاده کند.

این نماینده مجلس افزود:به هرحال انتقال بیکاران فارغ التحصیل کارشناسی به  دوره های کارشناسی ارشد و دکتری گناهی است، نابخشوندی و شاید خیانتی آشکار.

نماینده مردم سروستان،کوار،خرامه در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه عنوان کرد: هرچه زودتر نسبت به تعریف الگوی کشت در استان فارس و ممانعت کشت برنج در بالادست سد برزند ،مطابق ماده 45 قانون مصوبه برنامه ششم توسه اقدام شود.

وی گفت: خواستار تسریع در اجرای انتقال آب شرب و صنعت از سد برزند هستیم و باید هر چه زودتر حق آبه حوزه خرامه صورت گیرد و انتظار می رود به احداث تولید آلومینیوم و مشتقات آن اقدام شود و تولید کاغذ ار کربنات کلسیم انجام شود.

اسماعیلی همچنین از مجموعه شستا خواست هرچه زودتر انتقال سیمان شیراز به خرامه را نهایی کند.

عضوهیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: تامین اعتبار ساخت سد میرزای شیرازی، تسریع تکمیل بیمارستان کوار،تامین اعتبار کمربندی کوار و رفع مشکلات واحدهای تولیدی شهرک صنعتی شماره یک و تکمیل زیر ساخت های شهرک صنعتی شماره 2 سروستان و تامیین اعتبار و تکمیل پروژه انتقال پساب شیراز به دست سروستان از مطالبات حوزه انتخابیه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet