هدر اصلی
1396/04/21 16:05:51
سرویس فرهنگی

پیام تبریک زهرا سعیدی به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای

نماینده مردم مبارکه و عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی روز پهلوانی و ورزش‌ زورخانه‌ای را تبریک گفت.
پیام تبریک زهرا سعیدی به مناسبت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای نماینده مردم مبارکه و عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی روز پهلوانی و ورزش‌ زورخانه‌ای را تبریک گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201610105260579636.jpg پیام,تبریک,زهرا,سعیدی,به,مناسبت,روز,فرهنگ,پهلوانی,و,ورزش,زورخانه‌ای Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، زهرا سعیدی مبارکه نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای  را تبریک گفت. متن پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

17 شوال به مناسبت سالروز مبارزه دلاورانه و جوانمردانه امام علی( علیه السلام ) با عمر بن عبدود و شکست دشمن و سربلندی اسلام، روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای نامیده شده است.

آنچه مسلم است ثبت جهانی فرهنگ پهلوانی و ایین ورزش  زورخانه ای در سازمان  یونسکو به عنوان میراث فرهنگی ناملموس، افتخاری  ماندگار محسوب می شود و هدیه فرهنگی ایرانیان به فرهنگ جهانیان است.

فرهنگ پهلوانی  و ورزش زورخانه ای  در تاریخ و  تمدن  ایران باستان  و اموزه های دینی ما  ایرانیان  ریشه دارد ،بنابراین ترویج  فرهنگ پهلوانی در عرصه ورزش و حتی فراتر از ان اشاعه ان در فرهنگ عمومی جامعه و  تسری ان در مراودات و کارهای روزمره همچنین توسعه ورزش زورخانه ای که با طنین ملکوتی صلوات و ذکر ال الله بویژه مولا علی (ع)همراه است ، وظیفه ملی و  اخلاقی ما به شمار می آید.

هر ایرانی برای پاسداشت فرهنگ پهلوانی که مبتنی بر تمدن غنی ایرانی است و گسترش ورزش زورخانه ای که برای ما فراتر از ورزش أهمیت دارد و به میراث فرهنگی ناملموس تبدیل شده، باید کوشا باشیم.

در این بین آنچه اهمیت دارد علاوه بر وظیفه فردی، نقش آفرینی نهادهای متولی در این عرصه بویژه فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای و وزارت ورزش و جوانان است  تا با برنامه ریزی مبتنی بر شان فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای شاهد سرایت روحیه پهلوانی، مرام جوانمردی و اخلاق اسلامی در کلیه ورزش ها باشیم.

اینجانب با گرامی داشتن مقام ارزشمند و فاخر پهلوانان و مروجان فرهنگ پهلوانی و گسترش  دهندگان ورزش زورخانه ای، ١٧ شوال  که در تقویم ملی ایران  به  به عنوان فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای  به ثبت رسیده را به تمامی ورزشکاران و دوستداران این فرهنگ مانا و انان که با صداقت و صلابت شرایط  در عرصه ورزش را برای إیجاد رقابتی سالم همراه با هیجان و در عین حال حفظ اخلاق اسلامی و پهلوان صفتی  فراهم می آورند تبریک می گویم.

شایسته است روز  بسیج ورزشکاران را هم  گرامی بداریم و از ورزشکاران بسیجی به دلیل حضور ارزشمند در رویدادهای ورزشی  و حفظ روحیات پهلوانی به نیکی یاد کنیم.

امید است مصادیق بارز  مرامنامه پهلوانی از جمله ،مهر ،وفا ، سخا ،گذشت ،عیب پوشی و مردم داری و اخلاص  و ... روز به روز هم در عرصه  ورزش و هم  بیش از قبل در جامعه تسری یابد.

زهرا سعیدی مبارکه
نماینده مردم مبارکه و عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet