هدر موبایل
1396/04/23 09:43:49
سرویس اقتصادی
پزشکیان:

افزایش دو برابری ضریب بازیافت با ورود تکنولوژی های جدید در صنعت نفت/با قرارداد ایران و توتال حنای تحریم های آمریکا دیگر رنگی ندارد

نایب رییس مجلس، معتقد است که با حضور شرکت های بزرگ نفتی همانند توتال و تکنولوژی جدید آنها میزان ضریب بازیافت نفتی به دو برابر افزایش می یابد.
افزایش دو برابری ضریب بازیافت با ورود تکنولوژی های جدید در صنعت نفت/با قرارداد ایران و توتال حنای تحریم های آمریکا دیگر رنگی ندارد نایب رییس مجلس، معتقد است که با حضور شرکت های بزرگ نفتی همانند توتال و تکنولوژی جدید آنها میزان ضریب بازیافت نفتی به دو برابر افزایش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608109383259908.jpg افزایش,دو,برابری,ضریب,بازیافت,با,ورود,تکنولوژی,های,جدید,در,صنعت,نفت/با,قرارداد,ایران,و,توتال,حنای,تحریم,های,آمریکا,دیگر,رنگی,ندارد Icana

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به قرارداد ٤.٨ میلیارد دلاری ایران و توتال، گفت:اگر بتوان  سرمایه گذارن خارجی را در چارچوب قانون درپروژه های بزرگ سهیم  و یک ارتباط منطقی بین آنها ایجاد کرد از چند بعد مختلف به نفع مردم و کشور است.

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی،افزود:نخستین بعد این بوده که متخصصان، جوانان و شرکت های داخلی به تکنولوژی های برتر دست پیدا کرده و نسبت به علم روز آگاهی پیدا می کنند چرا که تکنولوژی های کشور  در عرصه نفت الان بسیار قدیمی است و  همین مقدار نفتی که اکنون با این میزان فعالیت و دستگاه ها از چاه ها استحصال می شود، این شرکت های با تکنولوژی بالا می توانند دوبرابر بیش از این استخراج کنند.

ترس تحریم ها در شرکت ها و بانک های خارجی ریخت

پزشکیان ادامه داد:اگر ۵۰درصد سهم به شرکت های خارجی داده شود، ٥٠ درصد بیشتر نصیب ایرانی ها می شود، که از نظر اقتصادی نیز به نفع ایران است.

 وی با بیان اینکه قرارداد با توتال و سایر شرکت های خارجی از بعد امنیتی ترسی که بسیاری از بانک های خصوصی خارجی برای فعالیت با ایران داشته را از بین می برد، یادآور شد: با حضور یک یا دو شرکت بزرگ پس از تحریم ها مابقی  بخش های اقتصادی خارجی بسیار راحت وارد ایران شده و در بخش های مختلف سرمایه گذاری می کنند، که این سرمایه گذاری برای کشور ایجاد اشتغال کرده و  بازار خارجی به روی ایران باز می شود.

قراداد ایران و توتال بستری برای حضور و سرمایه گذاری سایر شرکت های خارجی

 پزشکیان، افزود: این شرکت ها یک سری بازارهای خارجی دارند که می توانند کالاها و اجناس ایرانی را  صادر کرده و به فروش برسانند.

 وی با بیان اینکه از سوی دیگر آمریکا و اسرائیل به این سادگی نمی تواند ایران را تحریم کند، ادامه داد:با ورود شرکت های خارجی به ایران دیگر منافع ایران نیست، بلکه مجموعه ای از پتانسیل های منطقه ای و جهانی بوده  که در ایران تعامل می کند و صحبت ها و شعارهای آمریکایی ها و اسرائیلی ها که ایرانی  تروریست هستند با حضور کارشناس ها و تجار بزرگ خارجی رنگ کمتری پیدا می کند.

 نایب رییس مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران دیگر حنای آمریکایی ها رنگی ندارد، تصریح کرد: قرارداد ایران و توتال آغازی برای سرمایه گذاری های جدید بوده که اگر کمک شود که این روند بر اساس قانون و در نظر گرفتن دغدغه ها پیش برود، بستری برای حضور مابقی سرمایه گذاران در ایران می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet