هدر اصلی
1396/04/23 10:55:46
سرویس دیگر رسانه‌ها
افضلی:

هفت هزار نفر از مردم شهرستان نهبندان مهاجرت کردند

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، گفت: از سال ۹۱ تاکنون بالغ بر هفت هزار نفر از جمعیت شهرستان نهبندان مهاجرت کرده اند.
هفت هزار نفر از مردم شهرستان نهبندان مهاجرت کردند نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، گفت: از سال ۹۱ تاکنون بالغ بر هفت هزار نفر از جمعیت شهرستان نهبندان مهاجرت کرده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104075470105.jpg هفت,هزار,نفر,از,مردم,شهرستان,نهبندان,مهاجرت,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نظر افضلی در سومین جلسه شورای اداری استان اظهار داشت: در جامعه روستایی و عشایری با توجه به خشکسالی های پی در پی در استان تقریبا نقش زنان در امور اشتغال تغییر یافته است.

 نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به دنبال خشکسالی های چندین ساله بسیاری از زمینه های اشتغال روستاییان از بین رفته است، بیان کرد: باید به فکر اشتغال جایگزین در روستاها باشیم.

وی ادامه داد: نقش بسیار عمیق در مشارکت خانواده از گذشته بوده و اکنون باید فکری به حال انجام شود.

افضلی با اشاره به اینکه در خراسان جنوبی قالی بافی در اشتغال روستاها نقش مهمی بر عهده دارد اما زنجیره فروش آن دیده نشده است، عنوان داشت: باید صنایع دستی را در روستاها توسعه داده و برای فروش آن برنامه هایی ارائه شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه ویژه دولت به خراسان جنوبی، بیان کرد: از رئیس جمهور می خواهیم نجابت مردم خراسان جنوبی را ببیند و توجه ویژه ای به این استان کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه باید تلاش های ویژه ای انجام شود تا این ۷۵۰ هزار نفر جمعیت را در این کریدر شرقی که حفره امنیتی است حفظ کنیم، عنوان داشت: اگر به این موضوع توجه نشود باید برای تامین امنیت شرق کشور هر یک قدم پاسگاه و نیروهای نظامی گذاشته شود.

به گزارش مهر، به گفته  نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، از سال ۹۱ تاکنون هفت هزار نفر از جمعیت شهرستان نهبندان مهاجرت کرده اند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet