هدر موبایل
1396/04/23 16:11:25
سرویس فرهنگی
وقف چی تاکید کرد:

خرید کالاها و صنایع دستی داخلی نیازمند فرهنگ‌سازی/ ساماندهی بازار فرش ایرانی شرط اصلی صادرات آن

رئیس فراکسیون فرش مجلس با اعتقاد به اینکه ساماندهی بازار فرش نیازمند انسجام داخلی و صادرات است، خرید کالاها و صنایع دستی داخلی را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست.
خرید کالاها و صنایع دستی داخلی نیازمند فرهنگ‌سازی/ ساماندهی بازار فرش ایرانی شرط اصلی صادرات آن رئیس فراکسیون فرش مجلس با اعتقاد به اینکه ساماندهی بازار فرش نیازمند انسجام داخلی و صادرات است، خرید کالاها و صنایع دستی داخلی را نیازمند فرهنگ‌سازی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201703109062847751.jpg خرید,کالاها,و,صنایع,دستی,داخلی,نیازمند,فرهنگ‌سازی/,ساماندهی,بازار,فرش,ایرانی,شرط,اصلی,صادرات,آن Icana

علی وقف چی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رونمایی از فرش ورامین -که ثبت جهانی شده است- طی هفته گذشته در مجموعه نیاوران تهران و با حضور فعالان این عرصه، گفت: ساماندهی بازار فرش ایران نیازمند انسجام داخلی و صد البته صادرات آن است لذا باید با پیگیری طرح‌ها و فرهنگ‌سازی، بازار داخلی را مدیریت کرده و وضعیت آن را ارتقاء داد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم حضور رئیس مرکز ملی فرش ایران در مراسم رونمایی از این فرش، ادامه داد: باید با فرهنگ‌سازی مردم را به سوی خرید کالاها و صنایع دستی داخلی مخصوصا فرش ایرانی سوق داد.

وی با بیان اینکه 3 هزار نفر به صورت مستقیم از طریق فرش ورامین به اشتغال پایدار رسیده‌اند، گفت: اگر دولت و بخش خصوصی در راستای بازاریابی به منظور گسترش فروش این فرش قدم بردارد به یقین 2 برابر این میزان از طریق فرش ورامین مشغول به کار خواهند شد.

وقف چی ادامه داد: طبق مصوبات قانونی اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی به توسعه روستایی و عشایری در رابطه با اشتغال اختصاص داده شده بود اما عدم قرار گرفتن فرش در این حیطه خلاء قانونی محسوب می شد که خوشبختانه با تصویب طرحی  فرش نیز زیرمجموعه این اعتبار و تسهیلات عشایری و روستایی قرار گرفت لذا فرشبافان و تولیدکنندگان نیز می‌توانند از این اعتبار استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet