روز مجلس
1388/04/09 20:47:00
سرویس کمیسیون ها

نسبت زیادی از منابع کشورهای آسیایی و آمریکای لاتین از کشور خارج می شود

**ثمین صدیق با اشاره به تقسیمات غیرمنصفانه منابع و درآمدها در بخش‌هایی از قاره آسیا، گفت: در آمریکای لاتین و آسیا نسبت زیادی از منابع از کشورها خارج می‌شود و تقسیم منابع بسیار ناعادلانه است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، ثمین صدیق در دومین روز از برگزاری کمیته فرعی تحقق عدالت در سلامت، در خصوص موضوع مجالس و دولت‌ها، همکاری در جهت عوامل اجتماعی موثر بر سلامت سخنانی را ایراد کرد و گفت: توانمند سازی و کنترل مردم بر روی زندگی خود از جمله نکات کلیدی است که می‌آموزد چگونه با عوامل اجتماعی روبرو شویم.

وی ضمن بیان این مطلب که باید فقر و بهداشت ریشه‌یابی شود، گفت: ریشه‌یابی این دو مقوله ما را مسلح به برخورد با بی‌عدالتی اجتماعی می‌کند.

ثمین صدیق افزود: یکی از راههای مشترک برای ما ارتقاء سلامت است. سلامت در خصوص سیاست ملی نیست بلکه باید در بخشی سیاست‌های اجتماعی باشد.

صدیق با بیان اینکه، شرایط بهتر زندگی، شغل منصفانه، با ساختار اجتماعی مرتبط است، بر لزوم ساماندهی به معضل فقر اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که این مسئله منجر به سلامت بهتر شود.

صدیق با اشاره به تقسیمات غیرمنصفانه منابع و درآمدها در بخش‌هایی از قاره آسیا، گفت: در آمریکای لاتین و آسیا نسبت زیادی از منابع از کشورها خارج می‌شود و تقسیم منابع بسیار ناعادلانه است.

ثمین صدیق در ادامه تصریح کرد: در کشور کنیا 35 میلیون دلار برای آموزش اختصاص می‌یابد. این بدان معناست که بیشترین منابع برای آموزش داده می‌شود نه برای بهداشت و سلامت. باید تراز بیشتری بین تقسیمات منابع صورت گیرد.

وی افزود: تمهیدات سازمان‌های جهانی هم به جز در کشور چین چندان اثر گذار نبوده است. برخی از کشورها با چالش‌هایی در امر سلامت مواجه هستند و این مسئله باعث فقیرتر شدن آنها می‌شود.

وی در خاتمه یادآور شد: باید سیاست اشتغال مناسبی را در کشورها طراحی و اجرایی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet