هدر موبایل
1396/04/24 07:58:09
سرویس سیاسی
کاظمی:

قانون شوراها نیاز به بازنگری اساسی دارد/ بررسی امکان انتخاب شهردار توسط استاندار در قانون فعلی

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید در قانون فعلی شوراها حتما باید بازنگری انجام شود.
قانون شوراها نیاز به بازنگری اساسی دارد/ بررسی امکان انتخاب شهردار توسط استاندار در قانون فعلی نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید در قانون فعلی شوراها حتما باید بازنگری انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg قانون,شوراها,نیاز,به,بازنگری,اساسی,دارد/,بررسی,امکان,انتخاب,شهردار,توسط,استاندار,در,قانون,فعلی Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت شوراهایی که انتخابات آن‌ها ابطال شده یا شوراهایی که منحل می‌شوند، اظهار داشت: در صورتی که انتخابات شورای شهری ابطال شود یا پس از تشکیل منحل شود تا برگزاری انتخابات مجدد و تشکیل شورای جدید، استاندار بعنوان قائم مقام آن شورا عمل می‌کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول 4 سال گذشته نیز شاهد به وجود آمدن این شرایط بوده‌ایم، بیان کرد: در شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی پس از انحلال، با قائم مقامی استاندار این استان اداره می‌شود.

وی افزود: با توجه به وجود چنین موضوعاتی و مشاهداتی که به عنوان بازرس در برگزاری پنجمین دوره انتخابات شوراها داشته‌ام، معتقدم باید در قانون فعلی شوراها حتما بازنگری انجام شود.

نایب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم پالایش اساسی کارشناسانه قانون شوراها، ادامه داد: در شرایطی که قانون مشخص کرده، بعد از انحلال شورا یا ابطال انتخابات آن، استاندار جانشین شخص حقوقی شورا می‌شود و حتی می‌تواند شهردار را نیز انتخاب کند.

کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا استاندارانی که قائم مقام شورا شده‌اند، می‌توانند اختیارات خود را در این حوزه تفویض کنند، متذکر شد: طبیعی است که استاندار می‌تواند، طبیعی است که استانداران می‌توانند به فرمانداران یا معاونین عمرانی خود تفویض اختیار کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet