هدر موبایل
1396/04/24 07:58:56
سرویس سیاسی
هاشم زایی:

انتقاد از عدم امکان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شوراها/ وزارت کشور نهادی مناسب برای قائم مقامی شوراها در شرایط خاص است

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  در مجلس شورای اسلامی از عدم امکان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شوراها انتقاد کرد.
انتقاد از عدم امکان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شوراها/ وزارت کشور نهادی مناسب برای قائم مقامی شوراها در شرایط خاص است عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور  در مجلس شورای اسلامی از عدم امکان برگزاری انتخابات میاندوره‌ای شوراها انتقاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605105973843727.jpg انتقاد,از,عدم,امکان,برگزاری,انتخابات,میاندوره‌ای,شوراها/,وزارت,کشور,نهادی,مناسب,برای,قائم,مقامی,شوراها,در,شرایط,خاص,است Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت شوراهایی که انتخابات آن‌ها ابطال شده یا شوراهایی که منحل می‌شوند، اظهار داشت: سال‌ها بعد از انقلاب در مراکز استان‌‌ها، وزیر کشور قائم مقام شورا بود و در شهرستان‌ها نیز استانداران قائم مقام شوراها بودند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در شهرهایی که حدود 5 هزار نفر جمعیت داشت و نیاز به انتخاب شهردار داشتند، استانداران به عنوان قائم مقام شورای شهر، شهردار با حکم استاندار انتخاب می‌شد.

وی با بیان اینکه روند فعلی قانون برای شهرهایی که به دلیل انحلال شورا یا ابطال انتخابات، شورا ندارند، امری طبیعی است که استاندار یا وزیر کشور قائم مقام شورای شهر باشد، افزود: چاره دیگری برای این وضعیت نیست، زیرا در نبود شورا نیز بایستی شهردار انتخاب شود و در کشورهای دیگر نیز در این گونه شرایط قائم مقامی برای شورا در نظر می‌گیرند.

هاشم زایی متذکر شد: بهترین نهاد برای قائم مقامی شورای شهر، وزارت کشور است و استانداران و وزارت کشور می‌توانند قائم مقام شوراها باشند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم برگزاری انتخابات میان دوره‌ای در انتخابات شوراها، گفت: در اصلاح قانون انتخابات شوراها بایستی به این موضوع توجه شود تا امکان برگزاری انتخابات شوراها فراهم شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet