هدر اصلی
1396/04/24 14:00:55
سرویس دیگر رسانه‌ها
هاشمی تختی خبر داد:

اعضای کمیسیون عمران مجلس به هرمزگان سفر می کنند

رئیس کمیته بندری و دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس جهت بازدید و بررسی ظرفیت ها و مشکلات بندرشهید رجایی به بندرعباس مسافرت می کنند.
اعضای کمیسیون عمران مجلس به هرمزگان سفر می کنند رئیس کمیته بندری و دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس جهت بازدید و بررسی ظرفیت ها و مشکلات بندرشهید رجایی به بندرعباس مسافرت می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106934040419.jpg اعضای,کمیسیون,عمران,مجلس,به,هرمزگان,سفر,می,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به نقل روابط عمومی دفتر حسین هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس، حسین هاشمی تختی با اشاره به بازدید خود از مجتمع بندری شهید رجایی بندرعباس، عنوان کرد: دو هفته قبل از بندر شهید رجایی بازدید داشتیم که در این بازدید رانندگان کامیون های حمل ونقل کالا از ماندن در صف طولانی گمرک گلایه هایی داشتند و این موضوع بازتاب منفی به همراه داشته است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علت این مشکل در گیت گمرک، کمبود «ایکس ری» و همین طور کهنگی و از مدار خارج شدن «ایکس ری» موجود بود که پاسخگوی تعداد زیاد کامیون ها در بندر شهید رجایی نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: در این راستا و برای رفع این مشکل، با پیگیری هایی که صورت گرفت، جلسه ای با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور، رئیس کل گمرک، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و مدیران متناظر استانی این دستگاه ها به همراه معاون عمرانی استانداری هرمزگان تشکیل شد.

هاشمی تختی تصریح کرد: در این جلسه توافق شد طی یک ماه آینده دستگاه «ایکس ری» با کیفیت و سرعت بالا جهت انجام امور گمرکی در بندر شهید رجایی نصب شود و همین طور گمرک در این بندر به طور شبانه روزی کار کند.

وی با اشاره به هماهنگی و همکاری دستگاه های مربوطه برای رفع مشکلات بندر شهید رجایی، اضافه کرد: از پیگیری های مجدانه آقای دکتر رضایی رئیس کمیسیون عمران مجلس در این راستا قدردانی می کنم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ادامه از سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس به هرمزگان خبر داد و بیان داشت: با پیگیری های صورت گرفته، اعضای کمیسیون عمران مجلس جهت بازدید از بندر شهید رجایی بندرعباس و بررسی ظرفیت ها و مشکلات این مجتمع بندری به استان هرمزگان سفر می کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس خاطرنشان کرد: سفر اعضای کمیسیون عمران مجلس اواخر هفته جاری انجام می شود و در این سفر مدیران و مسئولان عالی رتبه سازمان بنادر و دریانوردی و گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز اعضای  کمیسیون عمران را همراهی خواهند کرد.

به گزارش مهر، رئیس کمیته بندری و دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بندر شهید رجایی می تواند به بندر هاب منطقه و مرکز ترانزیت در خاورمیانه تبدیل شود، اظهار داشت: تلاش می کنیم با رفع مشکلات این بندر، شرایط توسعه، عمران و آبادانی بیشتر آن فراهم شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet