هدر موبایل
1396/04/25 08:24:00
سرویس اقتصادی
سبحانی‌فر:

برچیده‌شدن 900تحریم پس از برجام /سبقت صادرات غیر نفتی کشور از واردات/رشد 15درصدی مصرف برق صنعتی کشور نشانه‌ رونق صنعتی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ۹۰۰مورد از تحریم‌های کشور بعد از برجام برداشته شده ، گفت: حجم صادرات غیر نفتی از واردات کشور پیشی گرفته و این نشان از بهبود روابط بین المللی کشور است.
برچیده‌شدن 900تحریم پس از برجام /سبقت صادرات غیر نفتی کشور از واردات/رشد 15درصدی مصرف برق صنعتی کشور نشانه‌ رونق صنعتی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه 900مورد از تحریم‌های کشور بعد از برجام برداشته شده ، گفت: حجم صادرات غیر نفتی از واردات کشور پیشی گرفته و این نشان از بهبود روابط بین المللی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107441240756.jpg برچیده‌شدن,900تحریم,پس,از,برجام,/سبقت,صادرات,غیر,نفتی,کشور,از,واردات/رشد,15درصدی,مصرف,برق,صنعتی,کشور,نشانه‌,رونق,صنعتی Icana

رمضانعلی سبحانی‌فر در گفت‎‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تاثیرات برجام بر صنعت کشور در دومین سالگرد امضاء این تفاهم‌نامه بین‌المللی، اظهار داشت: تا امروز حدود 900 مورد از تحریم‌ها برداشته شده اما هنوز حدود 250 مورد از تحریم‌ها باقی مانده که این نشان دهنده  برداشته شدن بخش قابل توجهی از تحریم‌ها به واسطه برجام است.

نماینده مردم سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز تحریم‌های هوایی در حالی برداشته شده است که ما در گذشته در تامین سوخت و قطعات هواپیماهای مسافربری خود دچار مشکل بودیم، گفت: امروز با برداشته شدن تحریم‌ها مشکلاتی که در کشور در زمینه حمل و نقل ریلی و دریایی وجود داشت از بین رفته است و ما برای اولین بار بعد از انقلاب پیروزمند اسلامی شاهد ورود هواپیماهای نو به ناوگان هواپیمایی کشور هستیم.

سبحانی‌فر با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از تحریم‌های بانکی برداشته شده است، اضافه کرد: در گذشته در بخش صنعت کشور مشکلات فراوانی را داشتیم و در تامین تجهیزات مورد نیاز صنایع با مشکل جدی روبه‌رو بودیم که در حال حاضر این مشکلات را نداریم.

وی افزود: به‌واسطه امضاء برجام صادرات محصولات ایرانی به کشورهای دیگر به راحتی انجام و شاهد سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خارجی در کشورهستیم و به عنوان مثال می‌توان از قرارداد نفتی توتال با سرمایه گذاری 5 میلیارد دلار نامبرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه علی‌رغم بد عهدی‌ها آمریکا برجام آثار مثبت فراوانی داشته است، تصریح کرد: امضاء کننده برجام تنها آمریکا نیست و کشورهای دیگری نیز هستند و در حال‌ حاضر کشورهای اروپایی علاقه فراوانی به ایجاد روابط با یران دارند که بخشی از آن انجام شده است.

سبحانی‌فر با اشاره به اینکه بد عهدی آمریکا در برجام از اعتبار بین‌المللی او کم می‌کند، بیان کرد: مردم آثار مستقیم برجام را در زندگی خود به خوبی مشاهده می‌کنند، تنش‌های و بی ثباتی پولی و بازار سرمایه برطرف شده و مردم در آرامش کافی در فضای کسب وکار خود مشغول هستند.

وی با بیان اینکه برخی بازارها را بر اثر تحریم‌ها از دست داده بودیم که بازگشت به آنها نیازمند زمان است، تصریح کرد: در دوران تحریم‌ها 80 هزار نفر در عسلویه  فعالیت می‌کردند که قطعا بعد از امضاء قرارداد توتال این میزان نیروی کار فعال افزایش می‌یابد، هر روز به سمت رونق اقتصادی و فراهم شدن فضای کسب و کار حرکت می‌کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در دو سال گذشته صادرات غیر نفتی کشور از واردات کشور پیشی گرفته ، خاطرنشان کرد: افزایش 15درصدی مصرف برق صنعتی کشور نشان دهنده رونق صنعت کشور و چرخش چرخه تولید کشور است و در بخش‌های مختلف کشور از جمله نفت و فولاد شرکت‌های خارجی سرمایه‌گزاری کرده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet