هدر موبایل
1396/04/24 13:07:36
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی با اشاره به دومین سالگرد اجرای توافق هسته ای:

ایران و اروپا بر اجرای تعهداتشان در برجام مصر هستند/بانک های بزرگ از ترس آمریکا با ایران ارتباط برقرار نمی کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران و اروپا بر اجرای تعهداتشان در برجام مصر هستند.
ایران و اروپا بر اجرای تعهداتشان در برجام مصر هستند/بانک های بزرگ از ترس آمریکا با ایران ارتباط برقرار نمی کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران و اروپا بر اجرای تعهداتشان در برجام مصر هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108118021299.jpg ایران,و,اروپا,بر,اجرای,تعهداتشان,در,برجام,مصر,هستند/بانک,های,بزرگ,از,ترس,آمریکا,با,ایران,ارتباط,برقرار,نمی,کنند Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دومین سالگرد توافق هسته‌ای ایران با کشورهای گروه 1+5 اظهار داشت: توافق هسته ای دست آوردهای متعددی برای کشور به دنبال داشته است به خصوص در زمینه گشایش سیاسی و بین المللی این توافق به خوبی محدودیت ها را برداشت.

نماینده مردم نطنز و قمصر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر تحریم های حمل و نقل، بیمه و موارد دیگری که در برجام پیش بینی شد، از بین رفته است از سوی دیگر بخشی از تحریم های بانکی نیز حذف شده است اما بخشی از بانک های بزرگ بین المللی به دلیل ملاحظاتی همچنان حاضر به همکاری با ایران نیستند.

وی گفت: با این حال اجرای برجام در این دو سال باعث ایجاد فضایی شده است که ایران می تواند با کشورهای مناطق مختلف ارتباط برقرار کند و با دنیا ارتباط اقتصادی و انتقال تکنولوژی داشته باشد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: در طول دو سال گذشته شاهد رفت و آمد مسئولان کشورهای اروپایی و آسیای شرقی بودیم با این حال توافق هسته تحت سایه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا قرار داشت و بسیاری از کشور منتظر بودند این انتخابات نهایی شود تا بتوانند مواضع متناسبی نسبت به برجام اتخاذ کنند.

صفاری ادامه داد: متاسفانه رییس جمهور آمریکا مواضع ناپایدار و بی ثابتی دارد و هر روز موضعش را تغییر می دهد به این جهت بانک های بزرگ با احتیاط با ایران رفتار می کنند تا از سوی آمریکا جریمه نشوند.

وی تاکید کرد: بنابراین در برخی موارد شاهد بدعهدی آمریکا و برخی کشورهای اروپایی هستیم اما اکثر کشورهای امضا کننده توافق هسته ای به تعهدات خود در حوزه برجام پایبند هستند و در واقع در برجام تنها شاهد بدعهدی آمریکایی ها هستیم.

این نماینده مجلس با اشاره به موضع گیری رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: موگرینی نیز در دومین سالگر اجرای برجام قاطع و صریح اعلام کرد اروپا بر ادامه تعهداتش در برجام تاکید دارد و بنابراین انتظار می رود آمریکا سرعقل بیاید و به تعهدات بین المللی خود پایبند باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر در ادامه مسیر اجرای برجام، آمریکا به تعهدات خود پایبند نباشد و عهدشکنی ها ادامه پیدا کند جمهوری اسلامی قطعا برخود خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet