هدر موبایل
1396/04/24 15:59:38
سرویس سیاسی
ابطحی تشریح کرد:

ناتوانی آمریکا در تخلیه پایگاه العدید و چراغ سبز ترامپ به سعودی علیه قطر

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: سخنان روز گذشته دونالد ترامپ درباره تخلیه پایگاه نظامی العدید در نزدیکی دوحه در حقیقت خط و نشان کشیدن برای حکومت قطر و چراغ سبز برای رژیم سعودی است.
ناتوانی آمریکا در تخلیه پایگاه العدید و چراغ سبز ترامپ به سعودی علیه قطر نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: سخنان روز گذشته دونالد ترامپ درباره تخلیه پایگاه نظامی العدید در نزدیکی دوحه در حقیقت خط و نشان کشیدن برای حکومت قطر و چراغ سبز برای رژیم سعودی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109051753561.jpg ناتوانی,آمریکا,در,تخلیه,پایگاه,العدید,و,چراغ,سبز,ترامپ,به,سعودی,علیه,قطر Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: در واشنگتن به دلیل رویکرد تجارت مسلکی ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا و رویکرد دیپلماتیک تیلرسون به عنوان وزیرخارجه آمریکا اختلافات جدی در پرونده تنش عربستان با قطر بروز  و ظهور پیدا کرده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در چند ماه اخیر در موارد متعددی مواضع کاخ سفید با مواضع وزارت امورخارجه آمریکا و دیپلمات های این کشور دچار اختلاف بوده است.

وی در ادامه افزود: دونالد ترامپ امروز جانب سعودی ها را گرفته است اما وزارت خارجه آمریکا نگران از دست رفتن قطر و حتی ورود روسیه به این کشور است.

ابطحی گفت: سخنان روز گذشته دونالد ترامپ درباره تخلیه پایگاه نظامی العدید در نزدیکی دوحه در حقیقت خط و نشان کشیدن برای حکومت قطر و چراغ سبز برای رژیم سعودی است.

ناتوانی تخلیه العدید

وی تصریح کرد: به لحاظ عملیاتی و زیرساختی آمریکایی ها توانایی انتقال حجم انبوه نیروهای نظامی پایگاه العدید که رقمی در حدود 11 هزار نیروی نظامی است را ندارد.

این نماینده مجلس دهم گفت: کشورهایی نظیر بحرین و امارات فاقد پایگاه نظامی ویژه هستند. عمان و کویت هم تمایلی به حضور پایگاه نظامی آمریکا ندارند.

وی با بیان این که ترامپ وعده کاهش هزینه های نظامی آمریکا را مطرح کرده بود ، گفت: رئیس جمهوری آمریکا با کاهش نیروهای نظامی در پایگاه العدید می تواند دنبال کاهش هزینه های و پاک کردن صورت مساله هستند.

ابطحی گفت: خروج آمریکا از پایگاه العدید با واکنش تند محافل نظامی و برخی ژنرال های پنتاگون مواجه خواهد شد زیرا آنها به شدت نیازمند حضور در این پایگاه هستند و علاوه بر آن جای دیگری نیز برای انتقال نیروها در دسترس ندارند.

وی تاکید کرد: بزرگ نمایی نقش رئیس جمهوری آمریکا با موضع گیری درباره پایگاه العدید مصرف داخلی برای انحراف افکار عمومی از رسوایی های دامنه دار ترامپ و بحث استیضاح هم مصرف دارد  و در عمل به دلیل هزینه بالا و فقدان پایگاه نظامی وقوع نخواهد پیوست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet