هدر موبایل
1396/04/25 07:51:00
سرویس فرهنگی
محمدی اظهارکرد:

تصمیم وزارت علوم بر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در راستای طرح آمایش آموزش عالی است

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئولان وزارت علوم باید به تدریج و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور کنند.
تصمیم وزارت علوم بر تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور در راستای طرح آمایش آموزش عالی است نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئولان وزارت علوم باید به تدریج و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات در اساسنامه دانشگاه پیام نور کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107770574053.jpg تصمیم,وزارت,علوم,بر,تغییر,اساسنامه,دانشگاه,پیام,نور,در,راستای,طرح,آمایش,آموزش,عالی,است Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بحث تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور، گفت: دانشگاه پیام نور دارای چندین هزار نفر عضوهیات علمی، کارمند، دانشجو و غیره است از این رو به نظر می‌رسد مسئولان وزارت علوم باید به طور آهسته و با بررسی کارشناسی اقدام به تغییرات کنند تا مشکل جدی بوجود نیاید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور بر اساس اهداف در نظر گرفته شده برای آن باید آموزش از راه دور و دوره های مجازی برگزار کند، اظهار کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز با چنین رویکردی که در اساسنامه ذکر شده مشکلی ندارد اما این دانشگاه بخش زیادی از دروس را با برگزاری کلاس درس و تدریس حضوری ارائه می‌کند که منطبق بر اساسنامه نیست و این کلاس‌ها باید فقط برای رفع اشکال باشد.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز پیگیر موضوع تغییر اساسنامه دانشگاه پیام نور است، ادامه داد: تاکنون جلسات متعددی با حضور مسئولان مربوطه در این راستا برگزار شده و تا دستیابی به نتیجه مطلوب این روند ادامه خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای پیگیری طرح آمایش آموزش عالی، در گذشته تذکراتی را به دانشگاه پیام نور داده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه مسئولان باید کمک کنند تا عرصه آموزش عالی کشور با سرعت رشد و توسعه دوچندان مواجه شود و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنند از این رو چنین مسائلی را نیز می‌توان با نظر کارشناسی و تطابق امور با قوانین رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ۱۵۰ نماینده مجلس شورای اسلامی در حمایت از دانشگاه پیام نور نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتند و در آن خواستار موکول کردن تغییر اساسنامه این دانشگاه به زمان دیگری شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet