شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/04/24 18:47:23
سرویس فرهنگی

پیام تسلیت رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی درگذشت مریم میرزاخانی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی پیامی ‌درگذشت « مریم میرزاخانی » را تسلیت گفت.
پیام تسلیت رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پی درگذشت مریم میرزاخانی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی طی پیامی ‌درگذشت « مریم میرزاخانی » را تسلیت گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102521030617.jpg پیام,تسلیت,رئیس,کمیسیون,آموزش,و,تحقیقات,مجلس,در,پی,درگذشت,مریم,میرزاخانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد مهدی زاهدی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی طی پیامی ‌درگذشت « مریم میرزاخانی » نابغه‌ی فرهیخته ایرانی را تسلیت گفت.

در متن پیام زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آمده است:

باسمه تعالی

ضایعه ی اندوهبار درگذشت نابغه‌ی فرهیخته ایرانی، سرکار خانم دکتر مریم میرزاخانی را به خانواده مکرم ایشان، جامعه ی علمی و هموطنان عزیز تسلیت عرض می نمایم.

 تلاش و اهتمام کم نظیر این چهره علمی برای خدمت به دانش در ایران اسلامی و خارج از مرزهای سرزمین مادری خویش، علاوه بر افتخارآفرینی برای هر ایرانی، موجبات تحسین جامعه علمی جهان را موجب شده است.

جامعه ریاضی دنیا موفقیت شگرف ایشان به واسطه ی پژوهش موفق در زمینه ی «دینامیک و هندسه ی سطوح ریمانی و فضاهای پیمانه ای آنها» و کسب نشان علمی ریاضی دان جوان جهان را هرگز از یاد نخواهد برد.

به عنوان عضوی از جامعه ی ریاضیات و در مقام قطره ای از دریای مشتاقان و علاقه مندان به سرفرازی جوانان و دانش پژوهان این خطه ی عالم پرور، تاسف عمیق خود از این ضایعه غمناک را ابراز داشته و از درگاه خداوند مهربان، برای این بانوی دانشمند، آرامش جاودان و برای خانواده ی ارجمند ایشان صبر و عافیت مسئلت دارم.

محمد مهدی زاهدی
عضو انجمن علمی ریاضی ایران
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet