خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/25 08:21:12
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رضایی:

آزادی موصل دستاورد گرانبهایی برای محور مقاومت است

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آزادسازی موصل را در معادلات سوریه نقش‌آفرین دانست و گفت که آزادسازی موصل دستاورد بسیار گرانبهایی برای عراق و محور مقاومت است.
آزادی موصل دستاورد گرانبهایی برای محور مقاومت است عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس آزادسازی موصل را در معادلات سوریه نقش‌آفرین دانست و گفت که آزادسازی موصل دستاورد بسیار گرانبهایی برای عراق و محور مقاومت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105601411707.jpg آزادی,موصل,دستاورد,گرانبهایی,برای,محور,مقاومت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی با اشاره به آزادسازی موصل گفت:‌ آزاد سازی موصل دستاورد بسیار گرانبهایی برای عراق و محور مقاومت است. عراق از کشور منفعل آسیب دیده که سیستم دفاعی‌اش از هم پاشیده بود به قدرت منطقه‌ای تبدیل شده که قادر است در معادلات امنیتی منطقه نقش ایفا کند.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی افزود:‌ عراق امروز مقتدرانه بر اساس اهداف و منافعش پیش می رود و با صیانت از کشور می‌تواند در امنیت بخشی منطقه نیز نقش ایفا کند. لذا می توان گفت با آزادسازی موصل کلاس عراق چند پله رشد پیدا کرد. دیگر با عراق مقتدر و تاثیرگذار در معادلات منطقه مواجهیم و عراق کشوری دست و پا بسته در برابر طرح های‌ آمریکای فعلی نیست.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تاکید کرد:‌ با آزادی موصل عراق نشان داد که می‌تواند از خود دفاع کند از این به بعد با مدیریت اختلافات داخلی و بر اساس ظرفیت هایش می‌تواند به کشوری توانمند در منطقه تبدیل شود.

وی با بیان اینکه «با سقوط حاکمیت رسمی داعش دیگر از این دولت خودخوانده چیزی باقی نمانده است» گفت:‌ اکنون تنها دو شهر از آن مناطق وسیع در عراق برای داعش باقی مانده که با یک موج اولیه به راحتی قابل پس گرفتن است. پیش بینی می‌شود که به زودی عراق از لوث داعش پاک شود.

به گزارش ایسنا؛ عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «آزادی موصل در معادلات سوریه نیز بسیار نقش دارد» گفت:‌ به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور در سوریه و عراق بساط داعش برچیده خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet