هدر موبایل
1396/04/25 11:13:44
سرویس فرهنگی
سلیمی:

عدم برخورد قاطع با متخلفان سبب تداوم اخذ وجه از والدین در مدارس دولتی شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بر اساس قانون دریافت هرگونه وجه از والدین دانش آموزان در هنگام ثبت نام توسط مدیران مدارس دولتی تخلف است و عدم برخورد جدی و قاطع سبب ادامه دار شدن چنین موضوعی طی سال‌های مختلف شده است.
عدم برخورد قاطع با متخلفان سبب تداوم اخذ وجه از والدین در مدارس دولتی شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد بر اساس قانون دریافت هرگونه وجه از والدین دانش آموزان در هنگام ثبت نام توسط مدیران مدارس دولتی تخلف است و عدم برخورد جدی و قاطع سبب ادامه دار شدن چنین موضوعی طی سال‌های مختلف شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105171135912.jpg عدم,برخورد,قاطع,با,متخلفان,سبب,تداوم,اخذ,وجه,از,والدین,در,مدارس,دولتی,شده,است Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از دریافت پول توسط مدارس دولتی هنگام ثبت نام دانش آموزان، گفت: دارد بر اساس قانون دریافت هرگونه وجه از والدین دانش آموزان در هنگام ثبت نام توسط مدیران مدارس دولتی تخلف است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مدارس هیات امنایی نیز دولتی محسوب شده و نمی‌توانند در هنگام ثبت نام پولی دریافت کنند، اظهار کرد: باید اذعان کرد که مدیران مدارس نمی‌توانند به دلایل مختلف مانند کمبود سرانه و منابع مالی، برگزاری کلاس‌های کنکور و فوق برنامه و غیره اقدام به دریافت پول از والدین کنند.

وی با بیان اینکه عدم برخورد جدی و قاطع با متخلفان سبب ادامه دار شدن چنین موضوعی طی سال‌های مختلف شده است، ادامه داد: اگر وزارت آموزش و پرورش طی سال‌های گذشته افراد خاطی را برکنار می‌کرد دیگر فردی اقدام به تکرار چنین تخلفی را نمی‌کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر فردی به طور داوطلبانه اقدام به ارائه وجه و کمک به مدارس کند ایرادی ندارد اما هیچ اجباری نباید در کار باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: متاسفانه موضوع دریافت پول توسط مدیران مدارس به ابزاری تبدیل شده که اگر والدین دانش آموزان تمایلی به انجام آن نداشته باشند با جملاتی همچون "ظرفیت ثبت نام تمام شده" یا "فرزند شما شرایط ثبت نام در این مدرسه را ندارد" روبرو می‌شوند که اصلا اتفاق خوشایندی نیست لذا مردم را مجبور به ارائه پول می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet