خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/25 12:02:35
سرویس صحن
مختار در نطق میان دستور مطرح کرد:

برای آلام مردم آبادان چاره ای بیندیشید

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت : برای آلام مردم شهرم چاره ای بیندیشید؛ شهر من آب ندارد اما تا می خواهید خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد دارد؛ این است واقعیت مردم شهر من.
برای آلام مردم آبادان چاره ای بیندیشید نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت : برای آلام مردم شهرم چاره ای بیندیشید؛ شهر من آب ندارد اما تا می خواهید خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد دارد؛ این است واقعیت مردم شهر من. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100852102506.jpg برای,آلام,مردم,آبادان,چاره,ای,بیندیشید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جلیل مختار در نشست علنی امروز امروز (یک شنبه، 25 تیرماه ) در نطق میان دستور، خطاب به رئیس جمهور، گفت: مقاومت آبادان را یادتان است؛ شکست حصر آبادان را فراموش کرده اید؟با وضو وارد شوید را یاد دارید؟ رشادت، از خود گذشتگی، ایثار، نماد پایداری و بیعت شهادت را هنوز به خاطر دارید؟ پس چرا بیکاری در کوچه های آبادان پرسه می زند و هنوز ترکش خمپاره رخسار زیبای آبادان را خراشیده است؟چرا مردم ما نه آبی برای شرب دارند و نه هوایی برای تنفس؟

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: چرا استخدام ها غیربومی است پس حق فرزندان ما کجاست؟ می خواهم با چشمانی اشکبار و بغضی نشسته در گلو صدای بلند مردمی باشم که غیرتمند، آبرودار و نجیب منتظر حل مشکلات زندگی هستند.

وی با یادآوری اینکه اشتغال، حل مشکلات معیشتی، رونق اقتصادی، حل مشکل ریزگردها  و آب شرب حداقل خواسته های مردم خوزستان است، تصریح کرد: بیکاری یکی از مشکلات بزرگ کشور است که رفع آن همت و تلاش مسئولان را می طلبد اما به عنوان نماینده مردم آبادان برای بیکاری در منطقه ای که پالایشگاه، پتروشیمی، بنادر و گمرگات و منطقه آزاد اروند و سایر صنایع را در دل خود جای داده هیچ گونه توجیهی را نمی پذیریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به رئیس جمهور، گفت: اگر می خواهید مشکلات کشور حل شود تنها راه حل نسخه مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی بوده و این موضوع تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و معیشت است که برای تحقق آن به اعتقاد قلبی و انقلابی نیاز دارد.

مختار افزود: دولتمردان و همکاران می خواهم از نخل هایی بگویم که ایستاده مرده اند، از مزارع خشکیده و شوری آب بگویم و همچنین از  فرسودگی شبکه های آب شرب بگویم که سلامت مردم را به خطر انداخته است.

نماینده مردم آبادان در مجلس دهم، ادامه داد: می خواهم از گردوخاک، قطعی مداوم برق و مشکلات زیرساختی و زیست محیطی، مشکلات آموزشی، بهداشتی، فقدان خدمات مطلوب شهری از همه دردهای آنها بگویم اگر البته در بین مسئولان اجرایی گوش شنوایی باشد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تن خسته آبادان زخمی است و مردم این شهر رنج دیده اند، تصریح کرد: از این تریبون اعلام می کنم برای آلام مردم شهرم چاره ای بیندیشید؛ شهر من آب ندارد اما تا می خواهید خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد دارد؛ این است واقعیت مردم شهر من.

وی خطاب به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، افزود: دشمنان نظام در این شرایط آرام ننشسته اند، با سوء استفاده از فقر و محرومیت مردم در این منطقه حساس مرزی تلاش بیهوده می کنند تا عقیده و ایمان مردم شهر آبادان را سست کنند اما بینش اعتقادی مردم این خطه و آگاهی نیروی امنیتی، نظامی و امنیتی و همچنین روحانیت معظم و تلاش ائمه جمعه و سربازان گمنام تا امروز دشمن قسم خورده را ناکام گذاشتند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: امنیت مرزی مثال زدنی آبادان با این مرزنشینان متعهد و غیور دروازه مستحکم این مناطق در برابر دشمنان تکفیری نشانه این مهم است؛ ما همچنان با دستانی خالی و تنی رنجور اما راسخ و استوار با اتکا به خداوند متعال و رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب در حال دفاع و مقاومت در برابر دشمنان نظام بوده و امیدوار به آینده هستیم.

نماینده مردم آبادان در مجلس دهم،  خطاب به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس، یادآور شد: قرار بود شهر آبادان پس از جنگ تحمیلی با اعلام منطقه آزاد اروند تبدیل به نماد رونق و توسعه پایدار کشور شود اما افسوس سوء مدیریت برخی از مناطق آزاد با عدم اجرای سیاست ها و اهداف تعریف شده آنها هدررفتن فرصت ها و مشوق های دولت در این مناطق و عدم بکارگیری نیروهای متخصص، متعهد، متخصص و دلسوز بومی باعث افزایش مشکلات و بیکاری جوانان شده است؛ امروز هم دیر است اگر همت به حل مشکلات کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: اروند کنار، کارون، بهمن شیر، رودخانه های بی آب و شور، نخلستان های اروند کنار، برج های بلند پالایشگاه و پتروشیمی، بنادر، لنج ها و قایق ها و بازار آبادان بیش از همه در انتظار مساعدت و حضور جهادی شما مسئولان است؛ از نمایندگان و دولت انتظار می رود برای حفظ آبرویی که حاصل خون شهدا و هدف امام راحل بوده برای آنکه نشان دهیم سخنان مقام معظم رهبری در خصوص لزوم ناامید کردن دشمن را به درستی درک کرده ایم برای امیدوار شدن آبادان گام را انقلابی بردارید زیرا مشکلات مردم آبادان به تمامی ایران تعلق دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet