هدر موبایل
1396/04/25 11:55:41
سرویس دیگر رسانه‌ها
زارعی:

خصوصی سازی تنها راه نجات صنعت خودروسازی ایران است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر لزوم کاهش سهم دولت از صنایع مادر و واگذاری شرکت های خودروسازی به بخش خصوصی گفت: اصل ۴۴ قانون اساسی از جمله اصول قانونی مهمی است که اجرای آن می تواند تحول شگرفی را در اقتصاد کشور ایجاد نماید.
خصوصی سازی تنها راه نجات صنعت خودروسازی ایران است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با توجه به اصل 44 قانون اساسی مبنی بر لزوم کاهش سهم دولت از صنایع مادر و واگذاری شرکت های خودروسازی به بخش خصوصی گفت: اصل 44 قانون اساسی از جمله اصول قانونی مهمی است که اجرای آن می تواند تحول شگرفی را در اقتصاد کشور ایجاد نماید. https://cdn.icana.ir/d/019/43602.jpg خصوصی,سازی,تنها,راه,نجات,صنعت,خودروسازی,ایران,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلام محمد زارعی افزود: با اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی و واگذاری صنایع مادر به بخش خصوصی شاهد تحرک، پویایی و سودآوری در صنایع کشور خواهیم بود.

نماینده مردم کهگیلویه و بویر احمد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر اصل 44 قانون اساسی از اهداف اصلی خود فاصله زیادی دارد و به صورت صحیح اجرایی نشده است.

وی با بیان اینکه اجرای اصل 44 قانون اساسی منجر به رفع مسائل و مشکلات اقتصادی کشور خواهد شد، خاطرنشان کرد: صنایع خودروسازی و بنگاه های اقتصادی در حال حاضر به صورت خصولتی و دولتی اداره می شوند و با ادامه این روند تحولی در رشد و توسعه آنها محقق نمی شود چرا که ناکارآمدی سیستم مدیریتی در این عرصه موجب رکود اقتصادی، عدم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تعطیلی کارخانجات و بنگاه های تولیدی می شود بنابراین راه نجات صنعت خودروسازی از وضعیت کنونی ورود بخش خصوصی به این صنایع است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اجرای اصل 44 قانون اساسی گره گشای بن بست های اقتصادی موجود و کاهش هزینه ها و منابع دولتی است، اظهار داشت: بخش خصوصی مشارکت فعال تری به نسبت بخش دولتی و خصولتی در زمینه تولید و بهبود وضعیت اقتصادی دارد و بهتر است هر چه سریعتر صنایع به این بخش واگذار گردند.

به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در پایان ابراز داشت: اجرایی نشدن صحیح اصل 44 قانون اساسی ناشی از برداشت های متفاوت مسئولان و متولیان امر در زمینه اجرای این قانون بوده و امید داریم سیاستگذاری های اجرایی در این عرصه تغییر یابند و اجرایی شدن آن در دستور کار قرار گیرد البته در زمان اجرای اصل 44 نباید هیچگونه تعجیل و یا کوتاهی صورت گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet