هدر موبایل
1396/04/25 11:52:49
سرویس صحن
پژمانفر در نطق میان دستور:

برجام کهنه پیراهنی با بیست و چند وصله است

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت اجرای برجام اظهار داشت این سند کهنه پیراهنی با بیست و چند وصله است.
برجام کهنه پیراهنی با بیست و چند وصله است نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت اجرای برجام اظهار داشت این سند کهنه پیراهنی با بیست و چند وصله است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610103598852358.jpg برجام,کهنه,پیراهنی,با,بیست,و,چند,وصله,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز(یکشنبه 25 تیرماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، اظهار داشت: 22 تیرماه سال 1378 یادآور حضور مردم با ایمان و غیور ایران اسلامی برای مقابله با تلاش دشمن در جنگ نرم علیه نظام است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: دشمن خیال می کرد که با رحلت امام فروپاشی نظام را می تواند کلید زد و براساس مدل هایی که در برخی مناطق از جمله اتحاد جماهیر شوروی این توطئه را داشتند  فکر می کردنددر ایران نیز می توانند این فروپاشی را شاهد باشند.

وی گفت: اما مردم غیور و شهید پرور ما با حضور خود در 23 تیرماه سال 1378 جلوی این فتنه را گرفتند کما اینکه در فتنه سال 88 در 9 دی سال 88 نیز جلو فتنه بزرگتری را گرفتند و حتما در فتنه های آتی حضور مردم با هدایت رهبری تنها امری است که جلوی فتنه های بزرگتر را خواهد گرفت.

این نماینده مجلس افزود:این روزها بعد از گذشت 2 سال نهایی شدن برجام هنوز سوالات مردم پاسخ داده نشده و ابهامات و پشت پرده های آن حتی برای نمایندگان نیز معلوم نشده است که برد جمهوری اسلامی در قبول این سند عملا چه بوده و کدام یک از وعده ها محقق شده است.

پژمانفر تاکید کرد: برجام کهنه پیراهنی بود که با بیست و چند وصله ای که از طرف شورای عالی امنیت ملی، مجلس شورای اسلامی و مقام معظم رهبری بر آن زده شد تا بخشی از سوراخ های آن پوشیده شود، اما بی وفایی و نقض صریح آمریکایی ها و اروپایی نه تنها از طرف مسئولان، رئیس جمهور و وزارت امور خارجه مقابله به مثل نشد بلکه در داخل کشور فضایی ایجاد کردند که کسی درباره آن نباید صحبت کند.

وی با اشاره به هولوکاست در اروپا و آمریکا گفت: متاسفانه برجام هولوکاستی شده که کسی حتی حق حرف زدن درباره آن را هم نباید داشته باشد، امروز که بازار الگوگیری از آمریکا و اروپا به شدت رونق پیدا کرده است مانند سند 2030  و امثال آن، مردم ایران نگران هستند که در کشور اگر کسی بخواهد به مباحث برجام ورود کند همان معامله ای که در اروپا و آمریکا با وارد شوندگان به موضوع هولوکاست صورت می گیرد، در اینجا نیز صورت گیرد.

وزیر کشور به اعتبار مجموعه پدیده صدمه زده است

این نماینده مجلس در بخش دیگری در نطق میان دستور خود اظهار داشت: آقای وزیر کشور، مشکلات سهامداران پدیده مسئله ای نیست که به راحتی بتوان از آن گذشت، شما به برند و اعتبار این مجموعه صدمه زدید و مردم و سرمایه گذران ترسیده اند که در این مجموعه سرمایه گذاری کنند، اما باز می گویید ربطی به شما ندارد.

پژمانفر ادامه داد: تعیین تکلیف نسبت به نحو پرداخت حق الزحمه اعضای شورای حق اختلاف که در سال 1394 مصوبه شده ضرورت اساسی است  که جلو فساد در دستگاه قضایی را خواهد گرفت، عدم پیش بینی اعتبارات لازم برای آن در لایحه بودجه این خدمت گذاران را ناامید کرده است، حداقل اجازه دهید بخشی از درآمد شوراها در جهت پرداخت حقوق این عزیزان مصرف شود.

وی خطاب به رئیس بانک مرکزی اظهار داشت: جناب آقای سیف چندین بار حضور خدمتتان عرض کرده ام که نه تنها در یک خیابان یا در یک کوچه حتی در یک پس کوچه اگر بقالی فعال شود چندین دستگاه از ادامه کار آن جلو گیری می کنند، با چه مبنایی می گویید این موسسات غیرقانون کار کرده اند، آیا قانون همان است که دستگاه شما فقط مجوز بدهد؟ آیا قانون شما هستید؟ امروز در صورت عدم پاسخ دادن به خواست های مردم بدانید شما هستید که این کار را با تصمیم بی حساب خود امنیتی کرده اید.

نماینده مردم مشهد و کلات تاکیدکرد: جناب رئیس جمهور آزمون استخدامی بین سه هزار نفر در موسسه ثامن الحجج که تعیین تکلیف آن به بانک پارسیان واگذار شده باید پیگیری شود، لایحه جامع ایثارگران علارغم بلاک شدن متاسفانه به بهانه های واهی و متفاوت بندهای اساسی از آن اجرا نمی شود.

وی خطاب به وزیر نیرو گفت: عدم تخصیص حق آبه از دو سد به کشاورزان کلات که موجب شدت مهاجرت کشاورزان شده است احتیاج به توجه ویژه دارد، همچنین وزیر راه باید بداند عدم توجه به دو بانده کردن محور کلات – مشهد که سالها روی میز استانداری مانده که موجب کوتاه شدن 55 کیلومتر در این محور می شود و زمینه توسعه صنعت گردشگری در منطقه که بیش از 120 اثر تاریخی و طبیعی درآن وجود دارد امر ضروری است.

پژمانفر بیان کرد: وزیر کشور مدیران پروازی و غیر ساکن در کلات حق مردم مظلوم نیست به داد مردم برسید، وزیرجهاد کشاورزی عدم تعیین تکلیف محلات عشایری در کلات امروز این عزیزان را نه از خدمات عشایری برخوردار می کند نه از خدمات روستایی که باید با توجه به زندگی عشایر، آنها را جزو عشایر قرار دهیم.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: توجه وزیر کشاورزی را به این موضوع جلب می کند که برای کشاورزی پایدار و دانش بنیان و برای امنیت غذایی و استقلال کشور نیاز به برنامه اساسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet