هدر اصلی
1396/04/25 14:41:13
سرویس اقتصادی
قاضی پور:

شرکت‌های خارجی سیگار به قاچاق روی آورده اند/افزایش مصرف سیگار در بین زنان

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف سیگار در بین زنان و نوجوانان افزایش یافته است، گفت: برخی برندهای خارجی سیگار در کشور به واردات قاچاق روی آورده اند.
شرکت‌های خارجی سیگار به قاچاق روی آورده اند/افزایش مصرف سیگار در بین زنان عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف سیگار در بین زنان و نوجوانان افزایش یافته است، گفت: برخی برندهای خارجی سیگار در کشور به واردات قاچاق روی آورده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/58880.jpg شرکت‌های,خارجی,سیگار,به,قاچاق,روی,آورده,اند/افزایش,مصرف,سیگار,در,بین,زنان Icana

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به آمار منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره واردات سیگار به کشور افزود: سالانه میلیاردها نخ سیگار در ایران مصرف می شود که سهم نوجوانان و زنان دراین زمینه افزوده شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه پنجم توسعه که 20 اسفند سال 94 زمان اجرای آن به اتمام رسید و دولت یکسال دیگر آنرا در سال 95 با رای مجلس تمدید کرد، قرار بود وزارت صنعت، معدن و تجارت توازن تولید و مصرف سیگار در کشور را یکسان کند.

وی خاطر نشان کرد: در برنامه پنجم توسعه میزان مصرف 60 میلیارد نخ سیگار در کشور مشخص شده بود، ولی امروز شواهد نشان می دهد که مصرف سیگار در کشور بیشتر شده است و به 70 تا 80 میلیارد نخ رسیده است.

قاضی پور تصریح کرد: آماری که روز گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره مصرف سیگار در سال 95 ارایه داده، اعلام کرد که نزدیک 4 میلیارد نخ سیگار واردات رسمی داریم و 45 میلیارد نخ نیز تولید داخلی با برندهای مختلف است.

وی اظهار داشت: مابقی نخ سیگارهای موجود در بازار از طریق قاچاق وارد می شود و همه می دانیم که شبکه قاچاق سیگار در کجاست؛ اما با آن برخورد نمی شود.

وی گفت: براساس این آمار شرکت دخانیات که برندی ایرانی است، نزدیک به 12 میلیارد نخ سیگار تولید کرده ، ولی قرار بود تمامی مصرف کشور در داخل تولید شود، اما حضور شرکت های خارجی در بازار ایران، صوری است و در داخل تولیدی نداشته اند، به همین دلیل همه محصولات خود را بصوت قاچاق وارد و در بازار توزیع می کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خاطر نشان کرد: شرکت هایی که به ظاهر نمایندگی سیگارهایی با برندهای مختلف در ایران دارند، امروز همان سیگار در بازار بیش از آمار رسمی تولید این شرکت ها وجود دارد که این یعنی قاچاق و ورود بدون ضابطه سیگار به کشورمان که باید وزیر صنعت، معدن و تجارت، گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق و فرمانده نیروی انتظامی برخورد قاطعی با قاچاق داشته باشند تا شرکت های داخلی متضرر نشوند./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet