هدر موبایل
1396/04/25 14:59:52
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی خبر داد:

بازگشت 7 شرکت پالایشگاهی به پرتفوی سهام عدالت/هیئت تطبیق مصوبات مصوبه دولت را مغایر قانون اعلام کرد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: هیئت تطبیق مصوبات مصوبه دولت مبنی بر خروج ۷ شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت را مغایر قانون اعلام کرد.
بازگشت 7 شرکت پالایشگاهی به پرتفوی سهام عدالت/هیئت تطبیق مصوبات مصوبه دولت را مغایر قانون اعلام کرد رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: هیئت تطبیق مصوبات مصوبه دولت مبنی بر خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت را مغایر قانون اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201602104632053864.jpg بازگشت,7,شرکت,پالایشگاهی,به,پرتفوی,سهام,عدالت/هیئت,تطبیق,مصوبات,مصوبه,دولت,را,مغایر,قانون,اعلام,کرد Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بازگشت 7 شرکت پالایشگاهی به پرتفوی سهام عدالت خبر داد و گفت: هیئت تطبیق مصوبات با قوانین مصوبه دولت  مبنی بر خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت را مغایر قانون اعلام کرد، که در همین راستا این 7 شرکت به سبد سهام عدالت باز می گردد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در تشریح فرآیند بررسی خروج 7 شرکت پالایشگاهی از پرتفوی سهام عدالت در هیئت تطبیق مصوبات، افزود:بر اساس مکاتبه کمیسیون اقتصادی هیئت تطبیق مصوبات درباره این مصوبه ی دولت رای اولیه خود را صادر و به دولت اعلام کرد که اگر دولت که پس از این اگر دولت اعتراضی نمی کرد، برای رییس مجلس ارسال و ابلاغ می شد.

خروج ٧ شرکت از پرتفوی سهام عدالت رویه نادرست و غلطی درکشور ایجاد می کرد

پورابراهیمی با بیان اینکه دولت به نظر هیئت تطبیق مصوبات اعتراض کرده و نامه ای به هیئت تطبیق مصوبات ارسال کرده است، ادامه داد:کمیسیون اقتصادی نامه دولت را بررسی و مواردی که مغایر با قوانین و مقررات بوده را احصاء و به هیئت تطبیق ارسال کرد، که در این نشست نامه دولت و جوابیه کمیسیون اقتصادی بررسی و در نهایت با رای قاطع نظر کمیسیون اقتصادی تصویب شد.

وی یادآور شد: بر این اساس مصوبه هیئت دولت مبنی بر تغییر در پرتفوی سهام عدالت خلاف قانون و مقررات شناخته شد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خروج ٧ شرکت از پرتفوی سهام عدالت رویه نادرست و غلطی درکشور ایجاد می کرد، تصریح کرد: دولت با این رویه نشان می داد که می تواند هر اقدامی با پرتفوی سهام عدالت انجام دهد و هر شرکت توانمندی را خارج و هر شرکت غیرتوانمندی را به این پرتفو اضافه کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet