هدر موبایل
1396/04/25 18:15:48
سرویس اقتصادی
قاضی پور:

توضیحات وزیردفاع درباره توان بازدارندگی کشور قانع کننده بود/جهش فناوری در تولید هواپیماهای داخلی

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به طرح سوالش از وزیر دفاع درباره ساخت جت های جنگی گفت:توضیحات وزیردفاع درباره توان بازدارندگی کشور قانع کننده و جهش فناوری در تولید هواپیماهای داخلی قانع کننده بود.
توضیحات وزیردفاع درباره توان بازدارندگی کشور قانع کننده بود/جهش فناوری در تولید هواپیماهای داخلی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با اشاره به طرح سوالش از وزیر دفاع درباره ساخت جت های جنگی گفت:توضیحات وزیردفاع درباره توان بازدارندگی کشور قانع کننده و جهش فناوری در تولید هواپیماهای داخلی قانع کننده بود. https://cdn.icana.ir/d/019/65439.jpg توضیحات,وزیردفاع,درباره,توان,بازدارندگی,کشور,قانع,کننده,بود/جهش,فناوری,در,تولید,هواپیماهای,داخلی Icana

نادر قاضی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح سوال خود از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، گفت:با توجه به شرایط حاکم بر منطقه خاورمیانه افزایش توان دفاعی ایران اسلامی یک امر مهم به شمار می رود و در این میان تولید جت های جنگی با استفاده از توان تولید داخل و فناوری نوین روز دنیا علاوه بر جلوگیری از خروج ارز از کشور باعث اشتغال جوانان متخصص ایرانی در این عرصه می شود، لذا سوال بنده از وزیر دفاع اقدامات در این راستا بود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، افزود:با توجه به اینکه زیرساخت های لازم و دانش فنی در صنایع الکترونیک، مخابرات و هوا-فضا توسط مهندسین ایرانی در کشور وجود دارد که می تواند اقتدار ملی ایران اسلامی را به رخ کشورهای جنگ طلب منطقه بکشاند، باید نسبت به تولید هواپیماهای جنگی در داخل کشور با استفاده از توان تولید داخل اقدام کرد.

جهش فناوری در راستای تولید هواپیماهای داخلی و موردنیاز نیروهای مسلح

قاضی پور با اشاره به توضیحات سردار دهقان درباره اقدامات وزارت دفاع برای تقویت بنیه دفاعی کشور، ادامه داد:براساس توضیحات وزیر دفاع اقدامات بسیار ارزنده ای به منظور ارتقاء اقتدار و توان بازدارندگی کشور و جهش فناوری در راستای تولید هواپیماهای داخلی و موردنیاز نیروهای مسلح انجام پذیرفته است و در صورت افزایش اعتبارات، ظرفیت صنایع هوایی داخلی قابلیت مناسبی برای پشتیبانی دارد.

وی یادآور شد:مجلس شورای اسلامی در تعامل با نیروهای مسلح به ویژه وزارت دفاع پیگیری های لازم را جهت تقویت و تامین اعتبارات موردنیاز نیروهای مسلح در این خصوص انجام می دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:توضیحات جامع سردار دهقان از ظرفیت ها و اقدامات وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امکان توسعه آن قانع کننده بود و هدف بنده و آقای محجوب در سوال از وزیر دفاع، حمایت از صنایع دفاعی و کمک به تقویت قدرت دفاعی به ویژه در حوزه های موشکی و هوایی بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet